Půjčky pro seniory bez nahlížení do registrů

Peníze musí člověk řešit celý život. Nedostatek financí vás může zaskočit v jakémkoli věku a je celkem jedno, zda jste čerství absolventi školy a nebo již v důchodovém věku. Avšak zásadní rozdíl bude v jejich využití. Mladí lidé potřebují peníze zejména na bydlení,  investici do podnikání, studium a senioři by si díky půjčce rádi splnili svůj životní sen, pořídili chatu, zahradu, jeli na exotickou dovolenou. Ale i malá půjčka nalézá uplatnění prakticky kdykoli. Vždy se může stát, že s penězi do výplaty prostě nevyjdete a na lednici se začnou hromadit složenky. přijde vyúčtování za energie, za služby spojené s bydlením, faktura za telefon, pokazí se spotřebič v domácnosti či auto vypoví svoji letitou službu a už měsíční rozpočet dostane velkou trhlinu. Jak ji ale zacelit? Nejlépe vhodnou půjčkou, která zcela jistě má svůj efekt. Díky ní splníte veškeré své závazky v termínu a nestanou se z vás dlužníci. Pokud totiž necháte nezaplacené složenky ladem a začnete ignorovat upomínky v poštovní schránce, nezaplacená částka jednoduše přeroste v dluh, který navíc tučně naroste o sankční poplatky a úroky z prodlení. Pokud bychom měli zajít až do extrému, k exekučnímu řízení už není daleko. Jen s tím rozdílem, že dlužná částka astronomicky vzroste až pomalu na dvojnásobek. Náklady celého exekučního řízení opravdu nejsou právě malé a zbytečně se prodraží. Proto je mnohdy lepší vzít si rychlou půjčku, poplatit co máte a půjčku jednoduše v měsíčních splátkách uhradit. Jste-li ale již v důchodovém věku, možnosti půjček a úvěrů jsou trochu omezené. Avšak to neznamená, že byste si nemohli nikde sjednat rychlou půjčku. Víte ale, koho s žádostí oslovit?

Chci velkou půjčku  

Bankovní půjčka pro seniory

Pokud máte bankovní konto a myslíte, že díky němu nebude problém získat půjčku, možná váš až překvapí, kolik překážek se vám postaví do cesty. Bankovní půjčku nedostanete jen díky dlouhodobému zůstatku na účtu, ale musíte naplnit i další podmínky. A ty právě u banky nejsou tak jednoduché. Každý žadatel o bankovní půjčku je podroben lustraci v centrálním registru klientských informací, aby si zjistili, jak jste na tom se svými závazky. Pokud z minulosti nemáte žádné dluhy a vaše platební morálka je natolik perfektní, že nejste ani evidováni v registru dlužníků, pak se dostanete k dalšímu kroku, který obnáší doložení vašich příjmů. Vzhledem k tomu, že lidé postaršího věku v mnoha případech pobírají už jen důchod a zdaleka tak v hojné míře nevyužívají možnosti dalšího přivýdělku, může být tento příjem bankou označen za nedostačující. Navíc, u některých bank se setkáte s omezením věkové hranice žadatelů, a také podmínky pro splácení půjčky se postupně liší s věkem. Banky se všeobecně obávají návratnosti svých vynaložených investic, a tak jsou při poskytování půjček seniorům velmi opatrné. Ovšem i pro důchodce, stejně jako všechny ostatní žadatele o bankovní půjčku platí, že půjčky neposkytují zásadně lidem v exekuci, insolvenci či jinými nesplacenými závazky. Z toho důvodu není nijak ojedinělý případ, že senior na půjčku v bance zkrátka nedosáhne. Avšak naštěstí existuje další řešení.

Nebankovní půjčka bez registru

V nebankovní sféře najdete půjčky pro rozmanitý okruh žadatelů a v podstatě pro jakoukoli životní událost. Aby orientace mezi půjčkami byla co nejjednodušší, jsou jednotlivé úvěrové produkty rozděleny do celé řady kategorií, mezi nimiž naleznete specifickou sekci půjček pro důchodce. Avšak i když jste v postarším věku, nic vám nebrání v tom, abyste si nemohli sjednat prakticky jakoukoli běžnou spotřebitelskou půjčku. Nemusíte být omezeni jen kategorií půjček, která prioritně vychází z toho, že nemusíte dokládat své příjmy a vystačí si jen s informací o výši vašeho důchodu. U nebankovní společnosti si můžete půjčit kolik chcete, malou půjčku v řádu několika tisícovek nebo i několik desítek či stovek tisíc korun. Samozřejmě, že dle výše vypůjčené sumy se budou odvíjet i podmínky, za kterých bude půjčka splacena. U opravdu velkých půjček však počítejte s nutností ručení, které tak adekvátně snižuje riziko celého poskytnutého úvěru. U některých společností si vystačíte jen s dalším spolužadatelem o půjčku, případně bude nutné zastavit nemovitost v odpovídající hodnotě. Tím ovšem můžete dosáhnout na lepší podmínky splácení a společnost vám díky ručení nabídne třeba lepší úrokovou sazbu i různé benefity navíc. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě i fakt, že celá řada z nich ani nenahlíží do registru dlužníků a půjčku lze sjednat s přihlédnutím k individuálním okolnostem daného klienta. To znamená, že když máte na svém kontě nějaký vroubek z minulosti a vaše osoba neustále přetrvává v seznamu dlužníků, pak v případě, že máte již všechny dlužné částky dávno uhrazeny mohou nad vámi přimhouřit oči a půjčku vám poskytnou. Pokud máte nějaké další závazky a jejich splácení je stále ve vašich možnostech, pak není důvod, proč by vám další půjčku neposkytli.

Chci malou půjčku

Malá rychlá půjčka online

Doménou nebankovních společností jsou zejména malé rychlé půjčky tzv. mikropůjčky, které jsou dostupné širokému okruhu žadatelů tedy i lidem v důchodovém věku. Taková drobná půjčka lehce vyrovná domácí rozpočet před výplatou a vy tak můžete bez problémů dostát všem svým finančním povinnostem. Není totiž problém, abyste si nemohli půjčit třeba jen pětistovku, a splatit během několika následujících dní nebo týdnů. Taková možnost je zcela jistě pro důchodce vítanou pomocí. Dokonce některé nebankovní společnosti poskytují prvním žadatelům půjčku zdarma bez poplatku a úroku, to znamená, že navíc nezaplatíte ani korunu. Prostě kolik jste si půjčili, přesně tolik vrátíte. A taková půjčka se potom určitě vyplatí. Malou mikropůjčku si sjednáte velmi jednoduše online a nemusíte kvůli ní nikam chodit na pobočku a něco složitě vyřizovat jako při žádosti o bankovní půjčku. Žádost podáte přímo na webových stránkách dané úvěrové společnosti, zde vyplníte jen krátký formulář. V něm uvedete pouze své identifikační a kontaktní údaje, a nastavíte si částku a dobu splatnosti. Jakmile kliknete na tlačítko odeslat, žádost je okamžitě zpracována za pomoci plně automatizovaného systému, který ji neprodleně vyhodnotí a vás informuje o výsledku. Je-li kladný, peníze následně ihned odchází na váš bankovní účet nebo jsou vyplaceny v hotovosti. Přičemž ani druhá alternativa není časově nijak náročná. Pro peníze si zajdete do nejbližší trafiky a nebo zajedete na čerpací stanici. Tím pádem se i malá mikropůjčka stává pro seniory pohotovým zdrojem peněžních prostředků pokaždé, když se ocitnou v nouzi.

Půjčky pro seniory bez nahlížení do registrů naleznete v nabídce mnoha solidních nebankovních společností. Jelikož se navzájem liší podmínkami, za kterých jsou poskytovány, máte možnost výběru dle vašich osobních preferencí.