Půjčka pro lidi na sociálních dávkách

Jste v evidenci úřadu práci a čekáte na vhodnou pracovní příležitost? Přestože se snažíte jak můžete, žádná práce v dohledu? Být v pozici nezaměstnaného člověka opravdu není dvakrát příjemné. Lidé, kteří si to zažili, jistě ví, co všechno to obnáší. Firma se rozpadne, zaměstnance propustí a vám nezbývá nic jiného, než si hledat nové místo. Kromě toho samozřejmě utrpí i vaše finance. Pokud máte štěstí, dostanete odstupné a úřad práce vám po dobu několika měsíců bude vyplácet podporu v nezaměstnanosti. Když si během krátké doby najdete novou práci, dá se říci, že to ještě v pohodě zvládáte, ale když nemůžete o dobrou práci zavadit delší čas, začínáte se postupně propadat. Rodinný rozpočet trpí nedostatkem peněžních prostředků, díky čemuž musíte opustit i svůj životní standard, na který jste byli zvyklí. Ocitnout se najednou bez práce znamená mnoho problémů, které se projevují v každodenním životě. I když možná narazíte na možnost krátkodobé brigády a vyděláte si nějakou korunu navíc, přeci jen to není trvalý zaměstnanecký poměr, který je pro vás po všech stránkách přínosem. Ale výplata podpory v nezaměstnanosti vás dokáže zajistit také jen na krátký čas a pokud skončí nebo na ni vůbec nevznikne nárok, jste odkázáni jen na výplatu sociálních dávek, kdy musíte počítat doslova každou korunu. Když se objeví nějaký nenadálý výdaj, nezbývá nic jiného než si vypomoci půjčkou.

Chci velkou půjčku

Pobíráte jen sociální dávky?

Lidé odkázáni jen na sociální dávky to nemají po stránce financí opravdu jednoduché. Když zaplatíte nájem, zbude vám tak sotva na pokrytí základních životních potřeb rodiny. Pokud nemáte ani žádnou finanční rezervu z minulosti, pak se dennodenně potýkáte s nedostatkem financí. Když přijde znenadání nějaký výdaj navíc, dokáže pěkně rozhodit pevně nastavený domácí rozpočet. Pokud si můžete půjčit nějaké peníze od rodiny nebo přátel, je to jistě pro vás přínosem, ale ne každý má takové možnosti a musí se plně spoléhat jen na své vlastní schopnosti. Jako optimální řešení se nabízí jistá forma půjčky, která je kolikrát lepší, než kdybyste nemohli dostát svým závazkům a stali se z vás dlužníci. Nejenže před svými povinnostmi nikam neutečete, ale každá nezaplacená faktura se postupně navyšuje o další sankční poplatky a úroky z prodlení, nehledě na to, že vás v extrémním případě může dovést až k exekuci. I když pobíráte jen sociální dávky, pořád máte možnost sjednat si okamžitou půjčku, která dokáže vyřešit nejednu finanční krizi.

Půjčka bez doložení příjmu

Pokud jsou pro vás momentálně jediným zdrojem příjmů pouze sociální dávky a potřebujete neodvratně sjednat půjčku, pak se musíte obrátit na vhodnou úvěrovou společnost. Z hlediska úvěrového trhu jste totiž považováni za osoby bez dostatečného příjmu, a tak je zřejmé, že vám půjčku neposkytne automaticky každá finanční instituce. Zejména banky nejsou nakloněny k tomu, aby poskytovaly půjčku lidem bez doložitelného příjmu, kteří žijí jen z životního minima. Pokud máte v peněžence kreditní kartu, případně u bankovního účtu povolen kontokorent, pak lze tyto úvěrové produkty využít. Ovšem myslete na to, že vypůjčené peněžní prostředky je třeba nejlépe vrátit během bezúročného období, jinak vám úplně zbytečně naskakují vysoké poplatky. Když ale banku požádáte o novou klasickou půjčku, kromě toho, že si vás nejdříve proklepne v registru dlužníků, bude po vás požadovat potvrzení o příjmu z trvalého zaměstnaneckého poměru. Jelikož jste aktuálně bez práce  a nemáte bance vlastně co doložit, nepomůže vám ani historie vašeho bankovního účtu. Zkrátka jste bankou zařazeni mezi rizikovou klientelu a těm banky půjčky neposkytují. Z toho důvodu je za dané situace podstatně lepší obrátit se rovnou na nebankovní společnost, kde se snaží lidem pomoci i v různých svízelných situacích.

Chci malou půjčku

Okamžitá nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti mají co se týče poskytování půjček a úvěrů podstatně lepší podmínky a vycházejí svým klientům všemožně vstříc. O tom svědčí i fakt, že každá podaná žádost je posuzována z individuálního hlediska a podle možností klienta. Lidé na sociálních dávkách většinou potřebují malou půjčku, která dokáže hravě vyřešit každodenní nedostatek finančních prostředků. Nebankovní společnosti mají pro tyto účely zřízenu přímo specifickou kategorii rychlých půjček, kde si můžete půjčit třeba jen pětistovku do další výplaty. Tím pádem se nemusíte zbytečně zadlužovat nad rámec svých možností a menší půjčku daleko lépe splatíte než kdybyste žádali rovnou o úvěr v řádu desítek či jednotek tisíc korun. Vzhledem k tomu, že výplata sociálních dávek je z pohledu finančních společností považována za nedostatečný příjem, můžete zvolit půjčku ze sekce půjček bez doložení příjmu. I ty spadají mezi klasické nebankovní mikropůjčky, které jsou schopny vám okamžitě poskytnout chybějící peněžní prostředky. Mikropůjčku si sjednáte bez problému jen v prostředí internetu, kde rovnou na příslušných webových stránkách dané společnosti podáte žádost a obratem během několika málo minut jste informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze neprodleně odchází na váš bankovní účet nebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Stačí si pro ně zajít do nejbližší trafiky nebo dojet na čerpací stanici, kde vám hotovost vyplatí jen na základě elektronického kódu z SMS zprávy.

I lidé pobírající sociální dávky mohou využít rozsáhlé možnosti nebankovních půjček bez doložení příjmu, které jsou k dispozici na internetu. Takové půjčky naleznete v nabídce řady solidních certifikovaných úvěrových společností.