Půjčka na mateřské na splátky

Krásné období mateřské dovolené je jistě plné radosti z nového člena rodiny, ale přináší také mnoho starostí. Kromě zajištění celkového chodu domácnosti se dostávají na pořad dne hlavně finance. A není se čemu divit. Právě mateřská je po stránce financí značně nákladná. Vždyť jen matky samoživitelky o tom vědí své. Náklady na dítě dítě postupně rostou s jeho věkem a úspory s pořízením nejnutnější dětské výbavičky vzaly za své. Mladá rodina je v době mateřské dovolené vlastně odkázána jen na jeden plnohodnotný plat, takže to je i možná důvod k tomu, proč tolik matek z mateřské zase spěchá zpátky do práce. Aby si rodina udržela svůj životní standard, potřebují vydělávat oba partneři. Výše mateřské a později i rodičovského příspěvku ani vzdáleně nedosahuje výše běžného platu v zaměstnání. Z toho důvodu musí mladé maminky kolikrát obracet každou korunu. Ve většině případů je navíc mladá domácnost zatížena třeba hypotékou na bydlení, platí leasing na auto, mají spotřebitelskou půjčku na vybavení domácnosti a když pak přijde nenadálý výdaj, najednou neví kudy kam. Konto v bance je na nule, úspory žádné a do výplaty daleko. Co teď? Naštěstí i na mateřské určité možnosti existují, i když to s půjčkami není nijak valné.

Chci velkou půjčku

Chcete půjčku od banky?

Pokud jste na mateřské dovolené a potřebujete doplnit nějaké finance do peněženky, určitě vás jako první napadne navštívit svoji banku a zjistit co a jak. Asi vás překvapí, jak rychle budou s vámi hotovi. Tradiční bankovní domy nejsou právě nakloněny k tomu, aby poskytovaly půjčku matkám na mateřské, jelikož jsou posuzovány jako osoby bez doložitelného příjmu a tudíž náleží mezi značně rizikovou klientelu. Od banky si snad můžete půjčit nějakou tisícovku v případě, že máte v peněžence kreditní kartu nebo na běžném účtu nastavený kontokorent. Takovou rychlou půjčku získáte dokonce zadarmo, ovšem za předpokladu, že půjčenou sumu dokážete vrátit během bezúročného období. Kdybyste se naopak s platbou opozdili, pěkně by se vám díky sankčním poplatkům a úrokům z prodlení taková půjčka prodražila. Pokud ale nemáte kreditku v peněžence, období mateřské dovolené také není právě ta nejlepší doba na to, abyste o její vydání banku požádali. Na takové věci je třeba myslet včas a ještě v době, kdy jste v plném pracovním procesu. S doložitelným příjmem a bez záznamu v registru dlužníků je určitě větší šance, že v bance uspějete. V případě, že je všechno v bance pasé, můžete se obrátit na nebankovní sféru, kde naleznete daleko větší pochopení.

Půjčka na mateřské

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svojí vstřícností ke klientům, pro které mají daleko větší pochopení než velké bankovní domy. Proto nekladou svým klientům do cesty žádné zbytečné překážky a naopak se jim snaží pomoci. Své úvěrové produkty mají rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci, v níž se momentálně nacházíte. Takové třídění pomáhá lepší orientaci mezi půjčkami a snadněji si tak pro sebe vyberete vhodný úvěrový produkt. Najdete zde rychlé půjčky před výplatou, bez doložení příjmu, pro nezaměstnané, lidi na sociálních dávkách, důchodce, studenty, podnikatele a v neposlední řadě také půjčky pro matky na mateřské dovolené. Když si na internetu do online srovnávače půjček zadáte své požadované parametry a zvolíte sekci půjček na mateřské, obratem se vám zobrazí filtr vhodných úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Každá společnost nabízí půjčky s jinými podmínkami, záleží tedy na tom, co bude vyhovovat právě vám. Určité parametry se samozřejmě odvíjí i od výše samotného úvěru a dá se říci, že lépe a rychleji vyřídíte malou půjčku než velký statisícový úvěr. U toho by mohla nebankovní společnost vyžadovat i záruky splacení v podobě zástavy nemovitosti nebo ručení další osobou.

Chci malou půjčku

Půjčky bez doložení příjmu

Na úvěrovém trhu to nemají matky na mateřské dovolené dvakrát jednoduché, ale na druhou stranu to neznamená, že by si nemohli sjednat žádnou půjčku. Pokud si vystačíte jen  s pětistovkou nebo s několika tisíci do další výplaty, pak je velká pravděpodobnost, že s žádostí o půjčku uspějete. Musíte si ale zvolit vhodného poskytovatele. Vzhledem k tomu, že jsou ženy na mateřské považovány za osoby bez doložitelného příjmu, je nutné si vybrat takovou společnost, která dokáže tento fakt akceptovat. Některé nebankovní společnosti si totiž vystačí jen s informací o vašich pravidelných měsíčních příjmech a nemusíte přímo dokládat potvrzení o příjmu. To se týká zejména malých drobných mikropůjček, které si během chvilky vyřídíte online. Půjčku si celu kompletně sjednáte na internetu bez jakékoli administrativy a nemusíte skenovat ani žádné doklady. Podaná žádost je posouzena plně automatizovaným systémem, který ji okamžitě vyhodnotí a vás informuje o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze okamžitě odchází na bankovní účet, jakmile jejich výplatu potvrdíte v systému za pomoci SMS kódu. Vzhledem k tomu, že je zákonnou povinností všech úvěrových společností předem si ověřit platební schopnost žadatele, některé společnosti nahlíží do registru dlužníků, kde je však možno za individuálních podmínek dosáhnout schválení úvěrové žádosti. U velmi malých půjček je však riziko poskytnutého úvěru vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou. Je tedy na zvážení, zda se vám v dané chvíli půjčka vyplatí či nikoli.

Půjčku na mateřské nabízí celá řada certifikovaných nebankovních společností a vždy máte možnost využít jejich služby. Za půjčku neplatíte žádné poplatky předem a nikomu nemusíte uvádět účel použití peněžních prostředků.