Nenávratná půjčka od státu

Přemýšlíte nad pořádnou investicí? Chcete zhodnotit své peněžní prostředky lépe než v bance? Nebo uvažujete o podnikání či vlastním bydlení? Všechny tyto aktivity jsou po finanční stránce velmi náročné, a proto jejich realizace zpravidla probíhá za pomoci půjčky. Přeci jen málokdo je na tom, tak dobře, aby mohl z bankovního účtu postrádat několik miliónů korun. Vždyť ani vlastní bydlení nelze řešit z úspor. Našetřit tak velkou sumu se prostě nedá, takové peníze můžete jen vydělat, ale je otázka, v jakém byznyse se pohybujete. Z toho důvodu jsou tady nejrůznější půjčky na bydlení či klasické hypotéky, jejichž prostřednictvím se vlastní střecha nad hlavou stává snadno dostupnou. Sice se tak zadlužíte na několik desítek let, ale bydlíte ve svém a nepřicházíte o peníze tak jako u pronájmu. Tam jen platíte a platíte stále dokola za něco, co nikdy nebude vaše. A ne právě malou částku. Kolikrát vás i takový pronájem bytu vyjde úplně stejně jako měsíční splátka hypotéky. A to jistě stojí za úvahu. Stejně tak i podnikání. Abyste rozjeli dobrý obchod, potřebujete nezbytný počáteční kapitál. Pronajmout prostory, nakoupit materiál, potřebné vybavení, pracovní nástroje a pomůcky, atd. Bez pomoci půjčky se neobejdete, ale když podnik dobře rozjedete, firma bude mít zakázky a vy budete vydělávat, není problém, abyste v pohodě zvládli každoměsíční splátku půjčky. Jakmile ji uhradíte, pak jsou zisky už jenom vaše. Můžete popřemýšlet o dalším rozvoji firmy, rozšířit pole působnosti, pořídit lepší techniku a vybavení. Proč ne, když firma šlape jako hodinky. Jen je třeba odhadnout, jak moc velkou konkurenci máte na trhu a v každém případě se musíte nějak odlišit. Jinak nové zákazníky nikdy nezískáte. Proto investice do reklamy je mnohdy pro podnikání velkým přínosem.

Chci malou půjčku

Půjčka na bydlení

Mladí lidé po škole stojící na prahu života v prvé řadě řeší bydlení. První samostatné pokusy ve sdíleném pronájmu brzy vezmou za své a začne převládat touha po vlastním soukromí  a klidu. Pokud již v této době uvažujete o bydlení s partnerem či chcete založit rodinu, o to větší důležitost si získává vlastní bydlení. První kroky při řešení bydlení jistě vedou do banky, kde se lidé snaží zmapovat veškeré možnosti. Kromě klasické bankovní hypotéky je možno využít i úvěry různých stavebních spořitelen. Avšak dostupnost hypotéky v bance možná někoho zaskočí. I když za půjčenou částku ručíte po celou dobu splácení pořizovanou nemovitostí, přeci jen na počátku musíte v bance složit určitou část její kupní ceny. A ta není právě malá. Mnohdy se jedná i o stovky tisíc korun, které samozřejmě mladí lidé jen na účtu nemají. Pokud v této fázi přichází na pomoc rodiče, pak je jistě vyhráno, ale ne každý takovou možnost má. I když v loňském roce banky snížily o několik procent výši nutné jistiny, přeci jen je stále mnoho mladých lidí, kteří díky nízkému absolventskému platu na půjčku nedosáhnou. Pokud ano, pak v průběhu splácení můžete naopak počítat s jistou podporou od státu. Například při narození dítěte se vám odečtou desítky tisíc korun a zvýšila se věková hranice u žadatelů o hypotéku. Stát se snaží mladé lidi v jejich snaze o vlastní bydlení podpořit, a proto přichází neustále s novými nabídkami. Z toho důvodu je dobré neustále sledovat vývoj finančního trhu a na novou nabídku reagovat rychle. Někdy může být časově omezená a bylo by škoda ji nevyužít.

Půjčka na podnikání

Půjčka pro podnikatele má své jasně dané podmínky a kromě toho je všeobecně známo, že začínající podnikatelé to nemají v bance právě jednoduché. Vzhledem k tomu, že nemohou účetně doložit žádnou výsledovku, banky jsou při posouzení jejich podnikatelské činnosti velmi obezřetné. Jistou nadějí na úspěch se ale jeví dobře propracovaný byznys plán. Pokud si na něm dáte záležet a jeho vypracování věnujete dost času, pak může banku natolik zaujmout, že se rozhodne vás ve vašem podnikání podpořit. A nebo dokonce vám sama navrhne, že se na daném projektu bude přímo finančně podílet. Přestože není povinností státu podporovat každého začínajícího podnikatele, přeci jen se vyskytnou projekty, které jsou ze společenského hlediska velmi přínosné a tudíž je dobré jejich realizaci částečně podpořit i ze státní kasy. Když ale půjdete žádat o jakoukoli půjčku do banky, počítejte s tím, že se pokaždé jedná o standardní bankovní půjčku, která má jasně daná pravidla. Každého žadatele si proklepnou v registru dlužníků a poté vznesou dotaz na vaše příjmy. Také dlouhodobý zůstatek na účtu bude banku jistě zajímat. U velmi zajímavých projektů je stát připraven podpořit půjčku třeba i nižší úrokovou sazbou, delší dobou splatnosti či různými bonusy navíc jako například odkladem splátek na určitou dobu, nebo možností předčasného splacení bez sankce. V každém případě existují půjčky na podnikání, kde vás stát velmi dobře podpoří.

Chci velkou půjčku

Dlouhodobá půjčka

Půjčky na bydlení, podnikání či jakékoli jiné další investice se řadí mezi dlouhodobé půjčky u nichž je splatnost rozložena na několik desítek let. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi dlouhé časové období, bývají takové půjčky pojištěny. A to zejména proti platební neschopnosti při nemoci nebo ztrátě zaměstnání. Kromě toho vám během splácení úvěru nic nebrání v tom, abyste jej po několika letech znovu refinancovali a tím dosáhli na ještě lepší podmínky splácení. V rámci refinancování není problém si nechat půjčku i navýšit o potřebnou sumu, takže je to i možnost, jak přijít k dalším penězům za výhodnějších podmínek než doposud. Máte-li několik půjček najednou i dlouhodobou půjčku je možno zahrnout do konsolidace, která je efektivním řešením jak pro bankovní tak i nebankovní půjčky a úvěry. Pokud se dostanete při splácení do potíží a nedokážete dostát svým závazkům, pak je nutné začít jednat včas. Můžete se spojit přímo s věřitelem a ujednat si nové podmínky, které jsou pro vás momentálně možné či nalézt jiné řešení schůdné pro obě strany. Pokud ale budete hrát roli mrtvého brouka a nebudete reagovat ani na upomínky v poštovní schránce, berte na vědomí, že v extrémním případě vás díky exekuci může taková půjčka připravit o veškerý váš majetek. Nehledě na to, že se vám dále prodraží o sankční poplatky a úroky z prodlení, náklady exekučního řízení nevyjímaje. Z toho důvodu řešte finance vždy včas a adekvátně dané situaci.

K výběru vhodné půjčky využijte nabídku renomovaných úvěrových společností, které poskytují solidní půjčky za férových podmínek a na základě jasné a transparentní smlouvy. Půjčky jsou poskytovány bez poplatku předem.