Půjčka od soukromníka

Všude kolem plno půjček a přitom nic z toho není pro vás? Nalézt dneska dobrou půjčku opravdu není jen tak. Reklamní slogany na vás útočí ze všech stran a snaží se ve vás vzbudit dojem, že vám půjčí doslova na každém rohu. Když ale potom dojde na věc, nestačíte se divit tomu, co všechno po vás chtějí. Najednou nejlepší půjčka na světě se rozplyne jako pára nad hrncem a vy zjistíte, že naprosto nevyhovuje vašim představám. Co pak? Ideálním způsobem, jak si nalézt vhodnou půjčku je použití online srovnávače půjček. Díky němu získáte půjčku jedna dvě. Na příslušných webových stránkách zadáte do systému své požadavky a okamžitě se před vámi zobrazí rozsáhlý seznam úvěrových produktů, z nichž si vybrat jej už poměrně snadné. Přehledně vidíte s jakou úrokovou sazbou jsou jednotlivé půjčky nabízeny, jakou mají dobu splatnosti či další benefity navíc. Všechny podmínky máte přehledně zobrazeny a vy si tak jednoduše porovnáte, co vyhovuje právě vám. Když se pak pro konkrétní půjčku rozhodnete, žádné překvapení už se konat nebude. Což se nedá říci o půjčce, která vám utkvěla v paměti jen proto, že vám slibuje nízké úroky. Když ji porovnáte s jinými úvěrovými produkty, třeba nakonec zjistíte, že jsou daleko lepší půjčky. Z toho důvodu je nutné samotnému výběru půjčky věnovat dostatečnou pozornost a vše řádně promyslet.

Chci malou půjčku

Bankovní i nebankovní půjčky

Pro dobrou půjčku můžete jít do banky stejně jako k nebankovní společnosti. Obě instituce nabízí řadu kvalitních úvěrových produktů, avšak každá z nich za zcela jiných podmínek. Podle toho v jaké jste situaci a jakou půjčku vlastně potřebujete, je potřeba zvolit vhodného poskytovatele. Pro hypotéku, leasing na auto, dlouhodobý úvěr na rekonstrukci nemovitosti se možná víc vyplatí jít do banky, ale s rychlou půjčkou před výplatou tady asi nepochodíte. Samozřejmě za předpokladu, že nemáte v peněžence kreditní kartu či případně povolený kontokorent u běžného účtu a tudíž byste mohli svůj účet přečerpat do předem sjednaného limitu. Malé mikropůjčky jsou doménou zejména nebankovních společností, a opravdu se jich nemusíte vůbec obávat, mnohdy nadělají opravdu dobrou službu a dokážou odvrátit i hrozbu exekuce. Pro řešení nenadálých finančních záležitostí jsou jedním z možných řešení, jak se dostat k požadovaný peněžním prostředkům.

Půjčka pro každého

Zásadní rozdíl v bankovní i nebankovní půjčce spočívá zejména v podmínkách, za kterých je daná půjčka poskytnuta. U banky je každý žadatel o úvěr nejprve lustrován v centrálním registru klientských informací a teprve na základě zjištěných informací je dále rozhodnuto o jeho osudu. Z toho důvodu nemají zadlužení lidé, v exekuci nebo s insolvencí absolutně žádnou šanci na úspěšné schválení půjčky. A pokud náhodou registrem projdete, vzejde ze strany banky požadavek na vaše příjmy. Pokud nedokážete doložit potvrzení ze stálého zaměstnaneckého poměru  a nejsou vaše příjmy v adekvátní výši, i když je vaše finanční minulost v pořádku, přeci jen na bankovní půjčku nedosáhnete. Proto je také tolik neúspěšně schválených žádostí o bankovní půjčku a lidé raději přechází do nebankovní sféry, kde je šance na úvěr podstatně vyšší. O tomto faktu svědčí i vysoká schvalovatelnost nebankovních půjček a úvěrů. Ovšem současně si nelze představit, že i nebankovní společnosti automaticky schválí každou podanou žádost. Všechny úvěrové instituce mají ze zákona za povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele. Takže pokud zjistí, že jste zadluženi až po uši a zmítáte se na pokraji dluhové pasti, pak vám ve vašem vlastním zájmu ani nebankovní společnost půjčku neschválí. Takové případy jsou však ojedinělé  a většina nebankovních subjektů se snaží svým klientům vyjít vstříc a vyhovět jejich individuálním podmínkám.

Chci velkou půjčku

Půjčka od soukromníka

Určitou alternativou nebankovních půjček je půjčka od soukromého investora, na kterou spoléhá valná většina lidí, kteří se žádostí o půjčku neuspěli nikde jinde. Důvodem může být cokoli. Záleží také na tom, kolik peněz vlastně požadujete a jaké jste schopni poskytnout záruky splacení. Půjčka od soukromého investora nemá žádné předem dané podmínky, proto je velmi snadné ujednat si podmínky přesně tak, jak to vyhovuje jen a jen vám. Vše vlastně záleží jen na dohodě obou stran. Soukromého investora nezajímá výše vašich příjmů, ani jestli jste vedeni v registru dlužníků či kolik máte dalších nesplacených závazků. Důležité je, abyste bezezbytku plnili podmínky úvěru dle podepsané smlouvy. Pokud požadujete větší částku, řada soukromých poskytovatelů půjček využívá možnosti jištění úvěru ručením. To bývá pak součástí smlouvy o půjčce a je na ní jasně uvedeno kdo, kdy, komu a kolik má zaplatit. Ručení může mít podobu cenného papíru a je dostatečnou právní ochranou pro obě strany, tedy dlužníka i věřitele. Platné uznání dluhu je rovněž soudně vymahatelné, tudíž jako záruka splacení půjčky je plně dostačující. Nabídku půjček od soukromých investorů naleznete převážně na různých inzertních serverech, kde stejně opačným způsobem můžete i sami půjčku poptávat. Soukromí investoři totiž i sami hledají různé investiční příležitosti, a tak je vždy šance, že vás některý z nich přímo osloví. Než si však takovou půjčku sjednáte, nejprve si danou soukromou osobu řádně prověřte. Poptejte se na sociálních  sítích, známých v okolí a teprve na základě zjištěných informací se rozhodujte.

Půjčka od soukromníka zpravidla přichází na řadu tehdy, pokud vám nevyhovují či nemůžete naplnit standardní podmínky jiných úvěrových společností. V případě půjčky od soukromníka buďte vždy obezřetní a před podpisem smlouvy si ji vždy řádně pročtěte.