Online půjčka bez OP: Je vůbec možné sjednat si půjčku bez občanského průkazu?

Připadá vám naprosto nemožné sjednat si půjčku, aniž byste prokázali svou totožnost? Efektivní řešení nabízí online půjčka bez OP, kterou můžete objevit v nabídce některých nebankovních společností. O co tedy jde? Občanský průkaz je jeden z nejdůležitějších dokladů totožnosti v České republice. Bez něj není možné vyřídit prakticky nic na úřadě, v bance, sjednat si nějakou službu, včetně půjčky.  Nicméně, existují životní situace, kdy si potřebujete půjčit peníze a přitom nemáte u sebe OP. Může se stát, že jste občanku právě ztratili, vypadla vám z kapsy, s peněženkou třeba spadla na výletě do potoka, nebo vám ji někdo odcizil. Stát se může cokoli a rázem se tak můžete ocitnout ve značně nepříjemné situaci, která vyústí v problémy s financemi a vy neodkladně potřebujete alespoň nějakou peněžní injekci. Jak vlastně můžete prokázat svoji identitu, když nemáte občanský průkaz po ruce a chvíli to potrvá, než vám úředníci vydají nový doklad? V takových případech se může hodit rychlá online půjčka, kterou je lze získat bez nutnosti osobní návštěvy banky či nebankovní společnosti a s minimálními požadavky na klienta. V tomto článku se dozvíte, jak si můžete sjednat půjčku bez občanského průkazu.

Půjčky bez OP

Mnoho lidí často nosí všechny doklady na jednom místě, většinou v peněžence, a tak není daleko k tomu, abyste z ničeho nic o všechny dokumenty přišli. Peněženku ztratíte, vypadne vám z tašky, kapsy, nebo vám ji úplně jednoduše odcizí nenechavé ruce. Najednou se ocitnete bez dokladů, platebních karet, hotovosti. Rázem je značně nepříjemná situace na světě. Abyste se dostali alespoň k nějakým peněžním prostředkům, záchranou může pro vás být rychlá půjčka. Některé nebankovní finanční instituce nabízí půjčky bez občanského průkazu.

Chci půjčku

Půjčky bez OP jsou určeny zejména pro lidi, kteří nemohou, nebo nechtějí předložit svůj občanský průkaz. Může se jednat i o cizince, kteří nemají v České republice trvalý pobyt, nebo někdo, kdo se obává, že by jeho osobní údaje mohly být zneužity. Tento finanční produkt zpravidla naleznete v kategorii online půjček a k jejich vyřízení potřebujete jen přístup k internetu.

pujcka-bez-op

Občanský průkaz slouží k prokázání totožnosti

Občanský průkaz je oficiální dokument, který potvrzuje vaši totožnost. Bez něj není možné například otevřít si bankovní účet, sjednat půjčku, jakoukoli službu, nebo dokonce ani jet do zahraničí. V České republice musí mít každý občan starší 15 let svůj vlastní občanský průkaz a ten je povinen nosit vždy s sebou.

Občanský průkaz však není jediný doklad, který by mohl sloužit k ověření vašich osobních údajů. Stejně jako občankou se lze prokázat platným pasem, řidičským průkazem či rodným listem. Velkou výhodou rodného listu je to, že jej běžně nemáte u sebe, ale uložený doma v šuplíku, kde ho spolehlivě najdete. Online půjčka bez občanského průkazu ve světě finančních produktů tedy znamená, že se můžete prokázat i jiným dokladem totožnosti ne jenom občanským průkazem. 

Jak sjednat půjčku bez OP

Sjednání půjčky bez občanského průkazu je možné, ale asi bude vyžadovat více času a bude vás stát více úsilí. V prvé řadě je třeba najít společnost, která tuto službu nabízí. K tomuto účelu nejlépe poslouží online srovnávač půjček, kde do vyhledávače jen zadáte vaše požadavky a okamžitě s evám zobrazí nabídka jednotlivých finančních společností. Vidíte rovnou podmínky, za jakých dané společnosti půjčky nabízí. Z nich jednu vyberete a půjčku si sjednáte na webových stránkách dané finanční společnosti. 

Žádost o půjčku podáte prostřednictvím online formuláře a svoji totožnost potvrdíte jiným způsobem. Obvykle k tomuto účelu můžete využít jakýkoli jiný doklad totožnosti, který je nebankovní společnost ochotna akceptovat. Vzhledem k tomu, že nebankovní společnosti mají pro nečekané situace svých klientů větší pochopení, vždy je možné půjčku sjednat na základě individuálních podmínek. 

Chci půjčku

Aby si daná společnost ověřila vaši dostatečnou bonitu, může požadovat doklad prokazující výši vaši příjmů, případně lze nabídnout zástavu v podobě ručení další osobou či majetkem. Online půjčky bez OP jsou snadno dostupné jen za pomoci internetu, avšak absence občanského průkazu může být vyvážena vyšší úrokovou sazbou a dalšími podmínkami splácení. Z toho důvodu je vždy na uvážení, nakolik se vám taková půjčka vyplatí a jak jste schopni ji splatit.

Co dodat na závěr: Pokud si potřebujee půjčit peníze a nemáte u sebe občanský průkaz, existuje možnost sjednat půjčku i bez něj. Je však třeba být velmi opatrný a prověřit si společnost, která tuto službu nabízí. Půjčky bez OP mohou být užitečné v určitých situacích, ale v konečném výsledku mohou být dražší a méně dostupné než běžné půjčky.