Začínáte s podnikáním? Pak zcela jistě potřebujete každou korunu. Pokud počáteční náklady zdaleka nepokryjí ani dlouhodobé úspory, pak je třeba se zamyslet nad tím, kde vzít pořádný kapitál, abyste mohli podnikání rozjet dle svých představ. Nedostatek financí je pro začínající podnikatele velkou brzdou a dokáže pěkně narušit i dokonale promyšlený byznys plán. Bez peněz se na počátku podnikání prostě nehnete z místa. Pokud pro svoji podnikatelskou aktivitu nemáte optimální podmínky a nemůžete ji realizovat, pak je zcela zbytečné chodit na úřad pro živnostenský list. Někteří drobní živnostníci někdy začínají v provizorních domácích podmínkách, aby vydělali alespoň nějakou korunu, ale to je zcela zbytečné. Rozumná půjčka pomůže pomůže daleko víc. Díky ní pořídíte vše co potřebujete, a rozjedete svůj byznys naplno. Tím získáte vhodné zakázky, které vám pomohou jednoduše utáhnout měsíční splátky půjčky. Úvěrový trh nabízí podnikatelům různé možnosti financování svých záměrů, stačí se jen rozhlédnout a využít nabídky ve svůj prospěch.
Půjčka pro podnikatele
Většina začínajících podnikatelů se obrací s žádostí o půjčku nejprve na banku, zejména tam co, mají vedeno své podnikatelské konto. První rozčarování přichází ve chvíli, jakmile jim bankovní úředník sdělí všechny nezbytné dokumenty, jež musí k žádosti doložit: doklad o výši příjmů, potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, a podnikatelský záměr. Kromě těchto formalit si každou osobu banka prolustruje v centrálním registru klientských informací a jakmile zjistí, že jste zde vedeni, je po půjčce. Stejně tak pokud jste v exekuci nebo insolvenci, či máte další nesplacené závazky. Velmi častým zádrhelem začínajících podnikatelů se stává právě nemožnost doložení příjmů, obzvlášť, pokud začínají podnikat například po dlouhodobé evidenci na úřadu práce. Celý úspěch však záleží na perfektně propracovaném podnikatelském zájmu. Pokud totiž banku osloví natolik, že bude sdílet vaše nadšení, bez problému vás ve vaší podnikatelské aktivitě podpoří. I když není zcela automatické, že by státní sféra podnikatelům v počátcích jejich činnosti nějak pomohla, přesto existují efektivní půjčky, třeba s nižším úrokem či jinými benefity navíc, které hodně dokážou pomoci. K nalezení nejlepší půjčky pro podnikatele je vhodné využít online srovnávač půjček, kde po zadání základních kritérií do systému ihned vidíte, jaká půjčka je pro vás nejvhodnější. Kromě konkrétního poskytovatele získáte ihned informace o úrokové sazbě, době splatnosti, akčních nabídkách či jiných benefitech navíc.
Nebankovní půjčka pro začínající podnikatele
Začínající podnikatelé se na úvěrovém trhu řadí zejména mezi problémové klienty, jelikož nemají jak doložit své příjmy. Informace z bankovní historie běžného účtu k půjčce v hodnotě několika milionů korun jen tak stačit nebudou. Z toho důvodu řada podnikatelů odchází z banky s nepořízenou a hledají jiné dostupné možnosti. Ty se jeví zejména v nebankovní sféře, kde jsou ke klientům více shovívavější a nemají tak přísná kritéria. Nebankovní sektor nabízí přímo sekci půjček určenou začínajícím podnikatelům, avšak ta má zcela jiné podmínky, než klasická půjčka od banky. Nikdo po vás nechce žádné potvrzení o bezdlužnosti vůči pojišťovnám a úřadům, nemusíte dokládat své příjmy a dokonce i jisté varianty akceptují probíhající exekuční řízení či záznam v registru dlužníků. Záleží na tom, kolik peněz si vlastně potřebujete půjčit. Je samozřejmé, že nejjednodušeji si vyřídíte malou půjčku v řádu desítek či stovek tisíc korun. U velké půjčky v milionech korun už musíte počítat s ručením. Ručit můžete jednak vlastním zařízením firmy, provozními budovami, stroji, vybavením, komerčním objektem nebo celou jinou nemovitostí. Případně se za vás může zaručit další osoba jako spolužadatel o půjčku. Možností a variant u nebankovní půjčky existuje nespočet, záleží jen na vašich okolnostech a možnostech. Současně je třeba zmínit, že nebankovní poskytovatelé půjček vždy přihlíží k individuálním možnostem klienta, proto se zde nabízí rozsáhlý prostor k vyjednávání.
Půjčka s dlouhodobou splatností
Jako osoba samostatně výdělečně činná si můžete sjednat prakticky jakoukoli půjčku. Využít můžete běžný spotřebitelský úvěr nebo drobnou mikropůjčku, kterou pokryjete třeba jen nezbytné výdaje. Taková malé půjčky mají splatnost rozloženu zpravidla na několik dní až jeden měsíc. V případě, že se jedná o velkou sumu, je samozřejmé, že její splatnost se bude pohybovat po dobu několika měsíců či let. Tomuto faktoru je pak přizpůsobena úroková sazba a další podmínky splácení. Můžete si sjednat přímo podnikatelskou půjčku s lepšími podmínkami pro sebe a lepším úrokem, která může mít i rovnou formu benefitů navíc a nebo klasickou dlouhodobou půjčku, kde však musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou. Půjčky na podnikání jsou většinou vázány na účel použití peněžních prostředků, proto musíte počítat s tím, že budete muset doložit každou fakturu, kterou jste zaplatili. Klasické dlouhodobé půjčky zase naopak tento požadavek nemají a získané peněžní prostředky můžete využít na cokoli. Záleží tedy jen a jen na vás, co vám v danou chvíli více vyhovuje. Z tohoto hlediska je třeba výběru půjčky věnovat patřičnou pozornost a nejednat unáhleně.
Úvěrový trh nabízí začínajícím podnikatelům rozsáhlé možnosti financování, stačí se jen správně zorientovat a nalézt nejvhodnější půjčku pro sebe. Nebankovní sféra nabízí rychlé sjednání půjčky online bez jakékoli komplikované administrativy.