Nebankovní půjčky pro podnikatele se záznamem v registru

Podnikáte a potřebujete peníze na další rozvoj firmy? Přemýšlíte o tom, že byste s pomocí půjčky rozšířili své podnikatelské aktivity a zajistili si tak větší finanční svobodu? V takovém případě je dobrá půjčka jistě na místě. Máte-li dostatečně velký okruh zákazníků, pak určitě v pohodě zvládnete i úvěrové splátky. Kde ale vzít dobrou půjčku na podnikání? Je lepší jít do banky nebo se po ní raději pohlédnout v nebankovní sféře? Těžko říct. Půjček pro podnikatele existuje nespočet, nehledě na to, že i jako drobný živnostník si můžete sjednat jakoukoli běžnou spotřebitelskou půjčku a peněžní prostředky využít na financování čehokoli. Spíš záleží na tom, kolik peněz vlastně potřebujete, co jimi chcete financovat a pak také na vašich indivduálních možnostech. Mezi bankovními i nebankovními subjekty jsou znatelné rozdíly co se týče podmínek, za jakých je půjčka žadateli poskytnuta. Pokud máte perfektní platební historii a nikde žádné dluhy, máte velkou šanci, že s půjčkou u banky uspějete. Pokud vás však tíží dluhy, případně jste vedeni v registru dlužníků, musíte se poohlédnout po jiném poskytovateli. Možnosti tu jsou, jen je třeba vědět jaké.

Chci velkou půjčku

Nebankovní půjčky na podnikání

Nebankovní subjekty jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klientům, proto je zde také větší šance na úspěšné schválení úvěrové žádosti. Nebankovní společnosti nemají tak striktní podmínky jako banky a i podnikatelé jsou zde v podstatně lepší pozici. V bance nejenže si vás prolustrují v centrálním registru klientských informací, ale musíte také doložit účetní uzávěrku za uplynulé období a bezdlužnost vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám. Chcete-li úvěr v hodnotě několika milionů korun, bez perfektně vypracovaného podnikatelského záměru se to neobejde. Když dokážete banku pro svůj projekt zaujmout a bude sdílet stejné nadšení jako vy, není důvod, proč by vaše podnikání nepodpořila. Třeba vám nabídne i lepší podmínky splácení, například vám na určitou dobu splátky odloží, navrhne lepší úrokovou sazbu, případně využití státní podpory. Ne každý podnikatel  se ovšem hned pouští do velkých projektů, a tak i drobní živnostníci se spokojí jen s úvěrem ve výši desítek či stovek tisíc korun. I ten je však bankou poskytnut za stejných podmínek jako velká půjčka. Pokud máte problém s registrem, bude daleko efektivnější, když se rovnou s žádostí o půjčku obrátíte na nebankovní společnost.

Půjčka bez registru

Nebankovní půjčky se přímo orientují na klientelu, pro kterou je naprosto nemožné získat půjčku od banky. Kromě lidí bez příjmu (nezaměstnaní, matky na mateřské, důchodci, studenti) sem patří i podnikatelé. Pokud s podnikáním teprve začínáte nebo máte ještě další nesplacené závazky, jen stěží s půjčkou u banky uspějete. Stejně tak, je-li vaše osoba vedena v registru dlužníků. Registr dlužníků je při schvalovacím procesu půjčky velmi častou překážkou k tomu, aby vám v konečné fázi půjčku přiklepli. Přitom mnoho lidí si ani neuvědomí, že se někdy v minulosti potýkali s finančními problémy a pak se diví, že jsou stále ještě v seznamu vedeni. I když totiž své dluhy z minulosti jednoho dne všechny uhradíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vyškrtnou. Trvá to ještě několik let, kdy je zde vaše osoba vedena. A to je právě jádro problému. Proto je možná někdy lepší si předem ověřit, jak na tom aktuálně jste a požádat o výpis z registru dlužníků. To lze učinit poměrně snadno a těch pár stokorun navíc vám jistě stojí za to. O výpis z registru lze požádat buď na příslušných webových stránkách a pošlou vám jej v elektronické podobě nebo prostřednictvím české pošty. Podstatně rychlejší však bude, když využijete možnost SMS zprávy, kdy odešlete jen SMSku v příslušném tvaru a obratem stejným způsobem dostanete odpověď. Poplatek za výpis se vám odečte z telefonního tarifu. Nezapomeňte, že úvěrové registry evidují každou podanou žádost o půjčku, takže pokud bude zamítnutých žádostí přibývat, na důvěryhodnosti vám to nepřidá.

Chci malou půjčku

 

Rychlá půjčka online

I jako podnikatel se můžete dostat do takových finančních problémů, které nesnesou žádný odklad. Než se vystavit roli dlužníka, je určitě lepší sjednat si rychlou půjčku a své závazky splatit v termínu. V takových případech  je jistě dobré využít rychlou nebankovní půjčku, která nevyžaduje žádnou složitou administrativu a peníze vám připíší na účet jedna dvě. Podle toho, kolik peněz požadujete, můžete zvolit odpovídající typ půjčky. Máte-li záznam v registru dlužníků, určitě bude dobré vybírat půjčku ze sekce půjček bez registru. I takovou půjčku si vyřídíte jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu nikam chodit na pobočku. O půjčku požádáte na konkrétních webových stránkách poskytovatele, kde je k tomuto účelu pro vás již předem připravený formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, kontaktní údaje a posuvníkem na webu si nastavíte kolik a na jak dlouho chcete půjčit. Výše půjčky je neomezená, ovšem je samozřejmé, že čím nižší částka, tím jednodušeji půjčku vyřídíte. U opravdu velkých částek v řádu několika set tisíc korun může nebankovní společnost vyžadovat záruky splacení v podobě ručení jak další osobou tak majetkem. Velkou předností nebankovních půjček je však možnost individuálního přístupu. Pokud máte tedy záznam v registru dlužníků, může i tomuto faktu poskytovatel půjčky přihlédnout. Jestliže nepatříte mezi chronické neplatiče a jedna exekuce nestíhá druhou, a další půjčka je pořád v rámci vašich možností, pak vám třeba i za cenu vyšší úrokové sazby půjčku přiklepnou. Je tedy jen zcela na vašem uvážení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli.

Nebankovní společnosti mají přímo sekci půjček určenou na podnikání, přesto i jako podnikatel si můžete sjednat jakýkoli klasický spotřebitelský úvěr a peněžní prostředky využít na cokoli.