Nebankovní půjčka s ručitelem může být dostupná pro každého

Nacházíte se ve složité finanční situaci, se kterou by výborně pomohla dobrá půjčka? Nechtějí vám půjčit v bance? Zkuste nebankovní půjčku s ručitelem. Tím jako žadatel získáte větší bonitu a můžete dosáhnout na lepší podmínky. Každá půjčka představuje určité riziko pro dlužníky i věřitele. Důsledky nesplácení dlužné částky se potom dotýkají obou stran. Většina rychlých bankovních i nebankovních půjček se sice obejde zcela bez ručení, ale pokud si chcete půjčit větší obnos peněz, bez ručitele se prakticky neobejdete. Vyžadují jej nejen banky, ale i nebankovní společnosti. Není divu. Ručení představuje určitou jistinu splácení, obzvlášť pokud se jedná o půjčky dlouhodobého charakteru, kde je riziko, že se dostanete do potíží s financemi podstatně vyšší než u krátkodobých půjček. Půjčka s ručitelem bývá také poslední šancí pro osoby, které jsou evidovány v registru dlužníků, mají za sebou nepříliš pozitivní platební historii a nebo se momentálně nachází v exekuci. Po všech stránkách tak mají značně omezené možnosti. Půjčka s ručitelem je v takovém případě přímo ideálním řešením a představuje jedinečnou možnost, jak se dostat k potřebným financím. Půjčka s ručitelem oproti klasické půjčce mívá rovněž daleko výhodnější podmínky, jelikož riziko nesplácení je již zajištěno třetí stranou. Můžete tak dosáhnou na nižší měsíční splátky, mírnější úrokovou sazbu či delší dobu splácení. Vše kolikrát závisí na kvalitě poskytnuté jistiny. Může se jednat o vysoce bonitního ručitele stejně jako o značně hodnotnou nemovitost. Vyvstává vám na mysli otázka, kdo vlastně za půjčku může ručit? A jak to je s ručením nemovitostí? Pojďme si to trochu rozebrat.

 

Půjčka s ručitelem

Půjčku s ručitelem poskytují banky i nebankovní společnosti a v mnoha případech se zpravidla týká zejména dlouhodobých úvěrů, u nichž je vyšší riziko nesplacení. Nikdy totiž nevíte, do jakých potíží se můžete dostat. Tento typ půjček rovněž představuje určitou možnost získání půjčky také pro osoby, které se řadí mezi problémové klienty se špatnou platební historií. Úvěr podložený ručením má pak zcela jiné podmínky, než klasická půjčka. Nebankovní půjčka s ručitelem tak bývá často snadněji dostupná, než půjčka v bance.

Chci půjčku

Za půjčku se může zaručit nejen další osoba, ale ručit můžete i nemovitostí, která může a nemusí být ve vašem osobním vlastnictví. Možností, jak se za půjčku zaručit existuje několik a závisí jen na vás, jaké nejlepší záruky můžete finančnímu subjektu poskytnutout. Od toho se potom následně odvíjí podmínky splácení. Nebankovní společnosti jsou schopny přihlédnout k individuálním možnostem každého klienta, takže vždy se nabízí možnost vyjednat si půjčku přesně dle svých potřeb a požadavků.

nebankovni-pujcka-s-rucitelem-1

Kdo může ručit za půjčku?

Ručitelem se může stát kdokoli, fyzická osoba starší 18ti let, která má trvalé bydliště nebo pobyt na území České republiky, ovšem zároveň má i odpovídající platební morálku. Osoba v exekuci či se záznamem v centrálním registru klientských informací, nebo bez zaměstnání patrně schválena nebude. Určitě by se mělo jednat o osobu se stabilní finanční situací a v přiměřeném věku.

Lidé se často se žádostí o ručení obrátí na rodinu, příbuzné či přátele. Ojedinělé nejsou ani situace, kdy se za půjčku zaručí manžel či manželka. Avšak existují půjčky, kdy je v případě manželství přímo u sjednání smlouvy vyžadováno ručení druhým partnerem, který se tak automaticky stává spolužadatelem o půjčku. Některé finanční společnosti uplatňují tento způsob ručení u úvěrů nad půl milionu korun. 

Ručení nemovitostí

Za půjčku se nemusí zaručit jen fyzická osoba, ale určitou jistinou nesplácení dluhu může představovat také nemovitost. Zástava nemovitostí je vhodnou variantou zejména u půjček v řádu milionu korun, jelikož tak poskytuje jistinu v adekvátní výši. Velkou výhodu je to, že nemovitost nemusí být výhradně ve vašem osobním vlastnictví. 

Ručit můžete prakticky jakoukoli nemovitostí, domem, bytem, chatou, avšak pouze s písemným souhlasem majitele, který se stává součástí smlouvy o půjčce. Zástava nemovitosti je rovněž vhodným řešením pro osoby, které mají pro schválení půjčky nedostatečné příjmy a je třeba jim úměrně upravit měsíční splátky. Nemovitost tak snižuje riziko nesplácení na minimum a půjčka je pro tyto žadatele snadněji na dosah.

Chci půjčku

Půjčka s ručitelem vyřízená online

Půjčka s ručitelem se obejde bez zbytečného papírování, nemusíte v ní hledat nic složitého. Jakmile vyberete vhodnou finanční společnost, pak stačí jen na konkrétních webových stránkách vyplnit formulář a podat žádost. Po ověření žádosti pracovník společnosti kontaktuje vás i ručitele, abyste mu potvrdili veškeré informace ohledně půjčky, dohodnete se na výši půjčky, úrokové sazbě a dojednáte veškeré formality. Pokud celý proces proběhne bez komplikací, půjčka je schválena a peníze jsou odeslány na vámi zvolený bankovní účet.

V případě, že má žadatel o půjčku například účet v bance obstavený z důvodu exekuce, mohou být peníze po dohodě vyplaceny na účet ručitele. Samotné vyplacení peněz potom probíhá prostřednictvím ručitele, třeba v hotovosti

Půjčka s ručitelem představuje specifickou kategorii půjček, které jsou snadněji dostupné pro méně bonitní klienty. Z hlediska úvěrové společnosti ručitel podstatně snižuje riziko nesplácení, protože tímto na sebe přebírá veškeré závazky