Nebankovní půjčka ručená družstevním bytem

Máte problém s penězi? Schází vám větší finanční obnos, abyste dokázali dostát všem svým závazkům? Případně se rozhodujete, zda začít podnikat, ale schází vám potřebný počáteční kapitál? V takových případech zcela určitě přijde půjčka vhod, jelikož nabízí velmi efektivní řešení. V postupných splátkách půjčku časem splatíte, ale co je nejdůležitější, dokáže vás okamžitě zbavit tíživého problému. Většina velkých úvěrů však vyžaduje určitou formu ručení. Musíte tedy dát něco do zástavy, nejlépe nějaký majetek nebo se za splacení půjčky musí zaručit další osoba, která se v podstatě spolu s vámi stane spolužadatelem o půjčku. Ale i ta musí odpovídat podmínkám pro poskytnutí daného úvěru, což znamená, že ani spolužadatel o půjčku nemůže být zadlužený až po uši a nemusí se pohybovat na pokraji dluhové pasti. Optimální řešení tedy je nabídnout úvěrové společnosti nějaký majetek. Lidé nejčastěji ručí nemovitostí, domem, bytem v osobním či družstevním vlastnictví, případně pozemkem, zahradou, garáží. Hodnota majetku musí rovněž odpovídat adekvátní hodnotě poskytnuté půjčky, to znamená, že za vypůjčených sto tisíc korun nebudete ručit domem s odhadní cenou deset milionů korun. Úvěrové společnosti nejčastěji poskytují půjčky zhruba do šedesáti procent odhadní ceny, ovšem toto číslo je velmi variabilní a značně se liší firma od firmy. V určitých případech je možno za půjčku ručit i družstevním bytem.

Chci velkou půjčku

Půjčka ručená družstevním bytem

Pokud se dostanete do finančních potíží a hledáte nejjednodušší způsoby řešení, v každém případě se nabízí půjčka. Úvěrových společností, které poskytují půjčky ve výši jakou potřebujete je kolem dokola plno, každá z nich ovšem za zcela rozdílných podmínek. Proto se může stát, že vám půjčku nesjedná automaticky každá společnost, u níž si podáte žádost. Někde dokážou akceptovat záznam klienta v registru dlužníků, jinde nepožadují doložení příjmu z trvalého zaměstnaneckého poměru, ale při vyšších částkách určitě narazíte na požadavek poskytnuté záruky. Pokud nemáte žádný majetek a bydlíte v družstevním bytě, můžete zvolit možnost ručení za půjčku členským podílem na družstevním bytě. Existují přímo úvěrové společnosti, které se na takové půjčky specializují a spolu s vámi se budou snažit nalézt nejschůdnější řešení pro vaše finance. Možná, že spolu s nimi celou situaci nakonec přehodnotíte a začnete uvažovat raději o prodeji družstevního podílu a koupi menšího bytu. Takovým způsobem dokážete třeba uhradit své stávající závazky a díky půjčce se nebudete do budoucna dále zadlužovat. Tyto úvěrové společnosti poskytují i potřebný poradenský finanční servis, který zahrnuje i různé právní úkony. Proto jistě není od věci uvažovat o více možnostech a teprve z nabízených řešení nakonec vybrat to nejlepší pro vás.

Nebankovní půjčka ručená nemovitostí

Pro řešení finančních záležitostí řada klientů dává přednost nebankovním společnostem, jelikož jim jejich nabízené služby připadají podstatně schůdnější než komplikované vyřizování úvěrové žádosti v bance. Navíc tam si vás důkladně proklepnou ze všech stran, nejen z pohledu vašich příjmů, ale musíte vyhovět i lustraci v centrálním registru klientských informací. Jestliže zjistí, že máte dluhy a přitom chcete půjčku, úvěrovou žádost ohodnotí tak nízkou bonitou, že to pro schválení půjčky stačit nebude. Přitom o půjčku zpravidla žádají lidé, kteří nedokáží dostát svým závazkům a mají malé příjmy. Z toho důvodu na bankovní půjčku nedosáhne opravdu každý, avšak to neznamená žádný konec s půjčkou. Pořád existuje velmi efektivní řešení v podobě nebankovních společností. Ty jsou schopny půjčit i lidem bez příjmu a se záznamem v registru dlužníků. U velkých půjček je samozřejmě také vyžadováno ručení, ale pokud zvolíte nemovitost, nemusí být výhradně ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když budete mít souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka za splacení dané půjčky. Takto se mnohdy řeší finanční záležitosti v rodině, kdy třeba můžete být vlastníkem jen určitého podílu na nemovitosti. Velkou předností nebankovních půjček je také individuální přístup ke klientovi, kdy se snaží především zohlednit vaše potřeby a požadavky.

Chci malou půjčku

Půjčka od soukromníka ručená družstevním bytem

V případě, že vám nevyhovují standardní podmínky úvěrových společností a chcete půjčku třeba s jiným úrokem či jinak rozložit možnosti splátek, nabízí se půjčka od soukromého investora. Tu zpravidla vyhledávají lidé, kterým se nedaří získat půjčku běžným způsobem a potřebují výhradně individuální podmínky splácení. Například splátky jen v určité výši či případně odložení splátek na určitou dobu. U soukromého investora poskytnutá půjčka vždy záleží na vzájemné dohodě obou stran, takže nic není nemožné. Půjčka je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce a za tento úvěr je možno ručit družstevním podílem na bytě. V takovém případě je určitě dobré pro sepsání úvěrové smlouvy využít právní služby, aby nedošlo k nějakému pochybení a půjčka byla po celou dobu splatnosti jištěna družstevním podílem na bytě. Za takové situace si vždy ale řádně prověřte danou osobu, poptejte se v různých diskuzích na internetu nebo známých v okolí na zkušenosti. Když nebudete takovou půjčku splácet, vystavujete se značnému riziku, že přijdete o střechu nad hlavou. Proto tuto formu půjčky pečlivě uvažte a zvažte své reálné možnosti. Půjčka od soukromých investorů není spojena s žádnými poplatky předem. Pokud je někdo od vás bude vyžadovat, rozhodně zbystřete pozornost a raději využijte jinou možnost.

Nebankovní půjčka ručená družstevním bytem nabízí jedno z možných efektivních řešení  vašich finančních záležitostí. Tuto formu půjčky poskytuje řada certifikovaných úvěrových společností včetně nezbytného právního servisu.