Nebankovní půjčka na bydlení má mírnější podmínky

Chcete si splnit sen o vlastním bydlení? Kdo by nechtěl, jen pro většinu lidí je vidina vlastního domu či bytu na míle vzdálená. Možná přemýšlíte o rekonstrukci nějaké nemovitosti, ale i ta vyžaduje nemalou míru peněžních prostředků A právě ty jen tak na hromádce každý nemá, nebo jich nemá tolik, aby pokryly veškeré výdaje. Z toho důvodu se lidé při financování bydlení spoléhají na půjčku. Kam pro ni vyrazit? První co vás napadne je do banky, kam jinam. Tady ovšem nastává první střet s reálným světem. Najednou zjistíte, že všechno není až tak jednoduché, jak jste si mysleli. V bankovním sektoru představuje půjčka na bydlení zpravidla klasickou hypotéku, která je podložena celou řadou podmínek. A právě jim nedokáže spousta žadatelů vyhovět. Problém nemusí nastat jen ve výši vašich příjmů, banky si vás také důkladně proklepnou v centrálním registru klientských informací. Jakmile máte někde záznam, třeba i dávno zapomenutý z minulosti, vidina vlastního bydlení se začne rozplývat jako pára nad hrncem. I kdybyste však vyhověli všem náročným bankovním podmínkám, přeci jen musíte zaplatit alespoň nějakou jistinu. Ta se odvíjí od hodnoty pořizované nemovitosti a nemusí být právě v zanedbatelné výši. Zkrátka, po návštěvě banky zjistíte, že toto prostředí není nic pro vás. Tady vám půjčku na bydlení nedají. Tím ovšem váš sen o vlastním bydlení nekončí. Ještě tu máme nebankovní sektor, který je ke svým klientům mnohem vstřícnější a má pro různé životní situace větší pochopení. Jak tedy vypadá nebankovní půjčka na bydlení?

 

Nepůjčí vám v bance? Zkuste to jinde

Financování vlastního bydlení se zpravidla bez prvotní návštěvy banky neobejde. Bankovní hypotéka je pro mnoho lidí synonymem jednoduché půjčky, která vás dovede k vlastnímu bydlení. Stačí jen každý měsíc splácet, zaplatit úroky navíc a je to. Jenomže i banky si vybírají své klienty, a proto jejich sítem propadne celá řada žadatelů o půjčku. To však není důvod k tomu, aby vám půjčku na bydlení nedali jinde. Nebankovní sféra vás jistě překvapí nabídkou různých možností.

Chci půjčku

 

Nebankovní půjčka na bydlení zpravidla představuje dlouhodobý úvěr, jemuž jsou adekvátně přizpůsobeny podmínky splácení. Vzhledem k tomu, že takovou půjčku budete splácet několik desítek let, její součástí bývá i pojištění proti platební neschopnosti. Budete tak pojištěni pro případ, že byste přišli o práci či se dostali do finančních potíží třeba kvůli zdravotním problémům.

Nebankovní půjčka na bydlení pro dlužníky

Máte-li záznam v registru dlužníků a nebo splácíte již jinou půjčku, pak se řadíte mezi nemalý okruh žadatelů, kteří odchází z banky s nepořízenou. To ale neznamená žádný konec, spíš stojíte na křižovatce a musíte se vydat zcela opačným směrem k nebankovním společnostem, které se snaží svým klientům vyjít vstříc. Nebankovní společnosti přihlíží k individuálním možnostem každého klienta, takže společně naleznete tu nejlepší cestu za vlastním bydlením. 

nebankovni-pujcka-na-bydleni

I když si nesete na bedrech nějaký šrám z minulosti, i tato situace má své řešení. Posouzení žádosti o půjčku na bydlení se odvíjí zejména od vašich aktuálních příjmů a možnosti splácení. Dobu splatnosti je možno přizpůsobit zcela vašim potřebám, upravit úrokovou sazbu a celkové poplatky za půjčku. Pokud nemůžete za půjčku složit ani počáteční jistinu, lze využít další možnosti. Ručit můžete nejen pořizovanou nemovitostí, ale i jiným majetkem či osobou. Nebankovní půjčka na bydlení představuje zdroj peněžních prostředků uzpůsobených přesně vám na míru. 

Chci půjčku

 

Nebankovní půjčka na bydlení zajištěná nemovitostí

Vzhledem k tomu, že půjčka na bydlení není právě malý finanční obnos a může dosahovat výšky až několika milionů korun, vyžadují i nebankovní společnosti určitou formu ručení. Podle výše úvěru se potom odvíjí i doba splácení, firmy zpravidla nabízí 20 – 25 let, vždy s ohledem na vaše požadavky. Velkou výhodou je také to, že nebankovní sektor je ochoten akceptovat jakoukoli formu vašich příjmů, nemusí se tedy jednat jen o příjem ze zaměstnaneckého poměru. Můžete podnikat, mít příjmy z brigády, pronájmu, renty či jiných finančních produktů. 

Nejjednodušším způsobem ručení za půjčku bývá zpravidla zástava pořizované nemovitosti, tedy bytu či domu. Hodnota zastavené nemovitosti se dále promítne do výše úrokové sazby a poplatků za půjčku, délky splácení i pravidelných měsíčních splátek. Při stanovení podmínek splácení nebankovní společnosti berou v potaz individuální možnosti každého žadatele a snaží se mu všemožně vyhovět

Nebankovní půjčka na bydlení však může být zajištěna i jinou nemovitostí, která není ve vašem osobním vlastnictví, avšak s písemným souhlasem jejího majitele. Případně může být ručení úvěru podloženo další fyzickou osobou, která se tak stane spolužadatelem o půjčku. V takovém případě pak budou zohledněny i příjmy této osoby.

Nebankovní půjčka na bydlení nemusí být jen specifická půjčka z kategorie bydlení. Jedná se v podstatě o jakýkoli dlouhodobý neúčelový úvěr, který lze využít i na financování vlastního bydlení.