Konsolidace kreditních karet

konsolidace-kreditnich-karet-min

 

Kreditní karty nabízí nepřetržitý úvěr k libovolným účelům a jsou skutečně dobrým pomocníkem pro váš rodinný rozpočet. V bezúročném období, které trvá zpravidla 35 – 55 dnů si půjčujete peníze doslova zadarmo. Není divu, že se tedy kreditní karta stala velmi oblíbenou součástí každé peněženky. Starosti ovšem nastávají ve chvíli, když se netrefíte se svými splátkami do bezúročného období a začnou vám nabíhat vysoké úroky. Ty bývají mnohonásobně vyšší než u jiných půjček. Co tedy podniknout, když přestanete zvládat dluhy z kreditních karet? V každé domácnosti se jich používá několik a splátky mohou značně narušit celkový rodinný rozpočet. V této chvíli nastává jediné řešení a to v podobě konsolidace kreditních karet, kdy všechny dluhy sloučíte dohromady do jednoho jediného produktu. Pro vás to bude mít řadu výhod. Nadále budete splácet jen jeden úvěr s daleko nižšími splátkami a tím ulevíte celkovému rodinnému rozpočtu. Prodlouží se tím sice doba splatnosti úvěru, na úrocích možná zaplatíte o něco víc, ale pro vás je tato situace daleko únosnější, než kdybyste čekali až vám exekutor zaklepe na dveře.

Jak provést konsolidaci kreditních karet

Možnost konsolidace nabízí v poslední době nejen téměř všechny banky na českém trhu, ale nabídku naleznete i u bankovní konkurence v podobě soukromých investičních společností. Výhody a podmínky se u jednotlivých poskytovatelů mohou výrazně lišit. Při výběru společnosti, která se vám o konsolidaci postará, buďte proto obezřetní. Na internetu máte třeba možnost využít kalkulačku konsolidace, která vám během několika minut zobrazí, kolik ušetříte na měsíčních splátkách u jednotlivých poskytovatelů. Nespoléhejte se na první nabídku, kterou objevíte, ale vždy si porovnejte nabídky i jiných bankovních domů a solidních investičních společností. Určitě se vám to v budoucnu vyplatí.

Jaké doklady předložit při žádosti o konsolidaci:

  • dva doklady totožnosti
  • potvrzení o výši příjmu
  • kopie výpisu z bankovního účtu
  • dokumentaci úvěrových produktů jež chcete konsolidovat

Úvěry ke konsolidaci nesmí být nikdy po době splatnosti. Samotnou konsolidací získáte vždy výhodnější úrokovou sazbu a ušetříte měsíční poplatky za vedení jednotlivých kreditních karet. Dobu splácení si nastavíte podle svých potřeb. Při konsolidaci kreditních karet můžete úvěr i zcela zdarma předčasně splatit a nebo získat bezúčelové dodatečné finance.

Napsat komentář