Rychlá půjčka pro invalidní důchodce

rychla-pujcka-pro-invalidni-duchodce-min (1)

 

Pokud je někdo na invalidním důchodu a potřebuje peníze, zjistí, že dostat se k úvěru může být poměrně obtížné. Banky například půjčky pro invalidní důchodce nemají, protože důchodový výměr pro ně není dostatečným příjmem a proto nemohou finance půjčit. Na druhou stranu nebankovní půjčky důchodcům půjčí a na určení příjmu může sloužit i důchodový výměr, ale třeba zase říci, že se jedná spíše o starobních důchodců. Kde tedy vzít peníze, pokud je potřebuje důchodce, který je ještě mladší 65 let, výhodnější úvěr?

Řešením je půjčka pro invalidní důchodce, ovšem pod tímto pojmem nenajdete produkt jen tak jednoduše. Spíše se jedná o různé typy půjček od nebankovních společností, které jsou určeny ať už normálním důchodcům nebo těm lidem, kteří nechtějí dokladovat příjem. Pokud jste invalidní důchodce s věkem do 65 let, můžete požádat o půjčku pro důchodce u nebankovních společností s tím, že jako zálohu za splacení dluhu budete muset založit svou nemovitost ve prospěch nebankovní společnosti. Získat pak můžete peníze až do výše zhruba 60 procent zastavené nemovitosti. Pokud nemovitost zakládat nechcete, musíte počítat s tím, že více než 1.000 Eur si nebudete moci půjčit. Pro tyto případy můžete využít nebankovní půjčky bez dokládání příjmu. Jejich výhoda je v tom, že je získáte rychle, jsou bezúčelové a můžete je tedy použít na cokoliv a kromě toho na ručení nepotřebujete ani ručitele. Úrok je kolem 15 až 20 procent, což je více, než když dáte svou nemovitost do zálohy, tehdy může být to od 10 do 15 procent. Kratší je i splatnost.

Půjčka pro důchodce na účet tedy může být buď jako konkrétní produkt, což se nestává moc často, nebo jedna ze dvou výše zmíněných. Její největší výhodou je rozhodně to, že můžete peníze použít na co chcete a poměrně rychle ji i vybavíte. Některé nebankovky se ale zdráhají půjčit lidem, o kterých vědí, že pobírají jen invalidní důchod a proto může nějakou dobu trvat najít několik poskytovatelů financí.

Napsat komentář