Půjčka se záznamem v insolvenčním rejstříku

Máte záznam v insolvenčním rejstříku? A potřebujete půjčku? Pak jsou zcela zákonitě vaše možnosti značně omezené. Přestože některé úvěrové společnosti půjčují i lidem v exekuci, insolvenci či s dalšími nesplacenými závazky, přeci jen je to značné riziko. Podle zákona si totiž musí každá finanční společnost poskytující půjčku předem ověřit platební schopnost žadatele. K tomuto účelu většina z nich využívá centrální registr klientských informací a také informace z insolvenčního rejstříku. Pokud zjistí, že jste zde vedeni, šance na půjčku klesají rapidně dolů. Nemůžete tedy počítat s tím, že by lidem v insolvenci automaticky půjčila každá společnost, u níž si podáte žádost. Na jednu stranu je to i dobře. Solidní certifikované nebankovní společnosti stejně jako banky důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před dluhovou pastí. Jakmile tedy zjistí, že by další půjčka byla nad rámec vašich možností, raději vám žádost ve vašem vlastním zájmu zamítnou. Pokud jste vedeni v insolvenčním rejstříku a máte ještě další nesplacené závazky, bylo by velmi dobré uvážit, nakolik dokážete další půjčku bez problému splatit.

Chci malou půjčku

Půjčka v insolvenci

V insolvenčním rejstříku jsou evidovány všechny osoby, které prochází insolvenčním řízením  a i několik let poté, co úspěšně oddlužením prošli. Pro předlužené jedince je častokrát jediná možnost, jak se vyrovnat s neúměrnými dluhy, které pro mnoho lidí znamenají třeba i úplnou ztrátu veškerého majetku. Podmínky osobního bankrotu jsou velmi tvrdé nejen z hlediska dodržování insolvenčních splátek, ale také z pohledu samotného povolení osobního bankrotu. O oddlužení rozhoduje soud a ne každému je dána tato možnost. Naplnit základní ustanovení insolvenčního zákona se nepodaří každému, a tak se mnoho jedinců ocitá na dně dluhové pasti. Proto lze soudem schválený osobní bankrot považovat za velkou výhru na bitevním poli půjček a úvěrů. Oddlužení trvá pět let a po celou dobu si musíte vystačit jen s úplným minimem. Tato doba je dost dlouhá na to, aby kdykoli během ní nenastaly další životní okolnosti, které by vyžadovaly další půjčku. Může se vám stát, že přijdete o práci, onemocníte nebo se vám pokazí spotřebič v domácnosti, kotel na vytápění, přijde vyúčtování energií, apod. Mnoho lidí se v době insolvence potýká s existenčními problémy, proto ohrozit hladký průběh insolvenčního řízení další půjčkou je vážně riziko.

Kdo půjčí v insolvenci

Pokud nelze situaci řešit jinak a nemůžete si půjčit peníze od rodiny nebo přátel, a opravdu potřebujete půjčit peníze, pak je otázka, u které finanční společnosti uspějete. Když přijdete do banky, můžete se rovnou otočit a jít zpátky. Tradiční bankovní domy nemají pro předlužené jedince pochopení a zásadně nepůjčují lidem v exekuci, insolvenci, s nízkými příjmy nebo záznamem v registru dlužníků. Každého žadatele si důkladně prolustrují, takže věřte, že jejich pozornosti vaše jméno opravdu neunikne. Abyste zbytečně neztráceli čas  s bankovní půjčkou, je daleko lepší poohlédnout se po půjčce v nebankovním sektoru a nalézt takovou společnost, která dokáže fakt záznamu v insolvenčním rejstříku tolerovat. Ani u nebankovních společností totiž nemáte jistotu, že vám půjčí každá z nich. Určitou šanci nabízí přímo oddlužovací společnosti, které s problémovými klienty počítají. Avšak velkou předností nebnakovních poskytovatelů je to, že každou podanou žádost posuzují individuálně. Proto vždy máte možnost vyjednat si takové podmínky, které dokáží záznam v registru dlužníků tolerovat. V případě půjčky velmi pečlivě uvažte její výši a raději si půjčte jen tolik, kolik vám skutečně chybí.

Chci velkou půjčku

Malá nebankovní půjčka se záznamem v insolvenčním rejstříku

Nebankovní společnosti mají pro finanční situaci svých klientů podstatně větší pochopení než banky a je jim dopředu jasné, že s nedostatkem financí se potýkají také lidé se záznamem v insolvenčním rejstříku. Pro tyto případy je dobré využít speciální sekci nebankovních půjček bez registru, které různé rejstříky a seznamy obcházejí obloukem. Avšak i přesto si musí ověřit vaši platební schopnost, a tak je nutné například doložit potvrzení o příjmu a nebo poskytnout dostatečnou záruku splacení. Určitě bude jednodušší půjčit si pětistovku do výplaty než dalších deset tisíc korun. U velmi malých půjček v řádu stokorun je riziko poskytnutého úvěru vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou a plně stačí v žádosti o půjčku uvést jen informaci o vašich příjmech. Schválení půjčky probíhá na základě plně elektronického systému, který rozhodne o tom, zda vám půjčku přiklepne či nikoli. U větších půjček se však za vás může zaručit další osoba jako spolužadatel a nebo můžete ručit majetkem v adekvátní hodnotě. Je jasné, že za půjčenou pětistovku hned nebudete ručit nemovitostí v řádu několika milionu korun. I když je celý váš majetek součástí insolvenčního řízení, pořád můžete využít možnosti, kdy budete ručit nemovitostí, která není ve vaše vlastnictví, ale máte písemný souhlas majitele, že může být poskytnuta jako záruka za splacení půjčky. Současně si však uvědomte, že pokud jste v insolvenci, neměli byste si sjednávat další půjčku a dále se zadlužovat. Jakmile na to insolvenční správce přijde, oznámí tuto informaci soudu, a ten vás okamžitě pošle do konkurzu. Obzvlášť, když kvůli půjčce budou v ohrožení i insolvenční srážky. Z toho důvodu je opravdu nezbytně nutné velmi pečlivě uvážit všechna rizika, která s sebou další půjčka přináší.

Jestliže máte záznam v insolvenčním rejstříku, nemáte to s půjčkou dvakrát jednoduché. Některé úvěrové společnosti za těchto okolností nepůjčují vůbec, jiné jen za individuálních podmínek. Pokud to jen trochu jde, raději se půjčce v insolvenci vyhněte a finance řešte jiným způsobem.