Půjčka na ruku od soukromého investora (návod)

pujcka-yellow

Proč půjčku od soukromého investora? Důvodů může být hned několik. Mezi ty nejzřejmější patří jednodušší podmínky získání půjčky oproti vyřízení úvěru v bance. Není nutno totiž dokládat tolik skutečností a celý administrativní proces je řádově rychlejší. S podobným přístupem sice přichází i nebankovní společnosti, z pohledu průchodnosti však stále soukromý investor symbolizuje pomyslný vrchol. Jen u něj lze totiž získat půjčku i v případě, že jste byli všude jinde odmítnuti. Ptáte se, proč tomu tak je? Odpověd je překvapivě jednoduchá. Soukromí věřitelé vidí půjčování peněz jako investici, tedy prostředek ke zhodnocení svých financí. Disponují vlastními penězi a rozhodují si o nich. Proto mohou být ochotni půjčit i problémových klientům. S mírou rizika pro investora ovšem stoupá i úroková míra, kterou musíme jako klienti zaplatit. Ovšem vyšší náklady bývají zájemci o půjčku vnímány jako ospravedlnitelná odměna za poskytnutou službu – tedy půjčku bez vytáček.

Krok první: získání kontaktu na investora

K vyřízení popisované půjčky musíte nejprve kontaktovat vhodného soukromého investora. A to je právě patrně ten nejtěžší krok. Kde totiž kýžený kontakt vzít? S tím naštěstí dokážeme pomoci. Na našem webu se nachází bezplatná burza půjček. Ta spojuje dvě skupiny osob. Zájemce o půjčku a poskytovatele. Vy jako osoba hledající úvěr od soukromého investora si vložíte do burzy poptávku. Tu uvidí nespočet soukromých investorů a nebankovních společností. Ve své poptávce proto uveďte, že preferujete právě soukromého investora. Zmiňte, kolik peněz potřebujete půjčit a jak by měla vypadat optimální splátka. Z pochopitelných důvodů nezapomeňte na kontakt, jen tak se Vám totiž investoři budou moci ozvat a nabídnout své služby.

Krok druhý: vyjednávání s investorem a podpis smlouvy

Soukromí věřitelé se nejčastěji profilují z úspěšných podnikatelů a obchodníků. Jsou to tedy lidé navyklí vyjedávání. Doporučujeme tedy nekývnout hned na první nabídku. Určitý prostor k diskuzi dozajista bude u výše měsíční splátky a celkového navýšení. Po dohodnutí podmínek a připravení smlouvy si vezměte čas na rozmyšlenou. Neseriózního věřitele poznáte tak, že na Vás začně v tuto chvíli tlačit. Buď bude nabídka časově omezená, nebo bude mít investor za chvíli jinou schůzku apod. Rozhodně nikdy neplaťte nic předem! Po důkladném přečtení smlouvy můžete přistoupit k podpisu. Vždy podepisujte jen smlouvu, které rozumíte.

Krok třetí: předání peněz

Třetí a poslední krok je ve své podstatě ten nejjednoduší a na Vás jako žadatele klade minimální nároky. Je na čase převzít dohodnutou sumu. Půjčky od soukromého investora jsou zpravidla neúčelové, takže s penězi můžete naložit dle libosti. Ještě než se s investorem rozejdete, ujistětě se, že na něj máte kontakt a víte, kam poslat první splátku.

8 komentářů k “Půjčka na ruku od soukromého investora (návod)

Napsat komentář