Ochutnejte v Lidlu mexickou kuchyni, inspirujte se novým Albert magazínem

 

Každý týden asi nejvíce spoléhám na Lídl čím mě překvapí a jak je vidět, nezklamal ani tentokrát. Opět nová inspirace! Z Itálie jsme se přesunuli až do samotného Mexika. Do země horkého slunce, kaktusů, nekonečných fazolí, kukuřice a pálivých papriček jalapeňo. Už se těším co vymyslím ve své kuchyni nového. Mexiko máme rádi všichni, na mírnou pálivost pokrmů si zvykly už i děti, ale protože nejsem žádný rodilý mexičan pořád je co zdokonalovat.

Lidl to jsou fazole a kukuřice na každém rohu

Než jsem se vydala do obchodu, trochu jsem si osvěžila v paměti několik typických mexických receptů, abych věděla, na co nesmím zapomenout. Po příchodu do prodejny jsem se musela začít smát, okamžitě mi totiž padla do oka obrovská konzerva chilli con carne s vepřovým masem, jen za 50 Kč, stačí ji jen ohřát a obsah vložit do tortill. Ty jsou po 30 Kč a na výběr jsou celozrnné, špenátové, s rajčaty… jak je libo. Na rychlovku dobré, ale já raději uvařím sama. Takže kilo mletého masa jen za stovku, k tomu konzerva červených fazolí, černých, kukuřice, či přímo směs fazole s kukuřicí, vše za necelou dvacku. A ještě namíchané pravé mexické koření po 20 Kč, je jich více druhů, vzala jsem ode všeho jedno ať můžu uvařit více variant. Dále samozřejmě spousta hotových mexických omáček v rozmezí 40 – 50 Kč, jogurty za 13 Kč s příchutí limety, kaktusu a jiného exotického ovoce. Poté jsem narazila na velice moc dobrý a osvědčený pravý anglický čaj early grey jen za 40, tak jsem ho přemístila do koše taky. V mrazícím boxu ukrývají  několik hotových pokrmů, ale ty jsem jen přešla, já dávám přednost čerstvým surovinám. Nakonec jsem dopadla stejně jako minule – koš plný a spousta jídla za málo peněz.

V Penny za polovinu ceny

Ve čtvrtek jen tak lehce nakouknu do Penny, mají tam pár věcí jen za polovinu, smetanu, mléčné výrobky, sýry, juice, levné pomeranče, z nich dělám tradiční vitamínový nápoj a dám do něj i trochu citronu nebo limety. Políčeno mám i na marlenku jen za 200 Kč, ta se s kávou rozplývá přímo na jazyku. No uvidím co ulovím a co na mě zbyde.

Nezapomeňte na Albert magazín

Hypermarket Albert mám po cestě z Lidlu, a tak to beru při jednom. Maxi balení mléka z Madety jen za 10 Kč, to je potřeba pořád. Vzala jsem i čtyři kuřata, ty mají slevu 40% , dál už si je naporcuji jak chci a mám na čas vystaráno. Spousta věcí v akci 1+1 zdarma, nápoje, RC cola, juice Toma, klobásy, sýry, káva Douwe Egberts Gold, některé sladkosti, tuňák Rio Mare,… Nakoupila jsem i drogerii, prací prášek Ariel, toaletní papír Harmony, to vše se slevou 40% a ještě aviváž Silan, tu jsem musela vzít dvakrát. Po zaplacení mi paní dala zase dáreček, samolepky a měla jsem i štěstí, mám semínka hlávkového salátu. Budu muset začít přemýšlet o jaru. A Albert magazín mám už taky doma, těším se na něj každý měsíc. Jsou tam krásné berušky a chystám se na domácí housky a jiné druhy palačinek ať ty moje děti něčím novým překvapím.

 

No, zásob je po dnešku plno, ale já to znám, uběhne pár dnů a spíž je opět prázdná.

Vaše Anka  

Napsat komentář