Nevidíte přes složenky ledničku? Pomůže půjčka?

Hotovostní půjčka

Hotovost nebo bankovní převod? Tuto otázku si pokládá nejeden žadatel o půjčku. Ti, kteří nemají vůbec žádný bankovní účet, nebo jednoduše bankám nevěří a účet nechtějí, mají mnohem snazší rozhodování. Požádají si o vyplacení půjčky v hotovosti. Ostatní zas mají dilema, zda chtít peníze v hotovosti nebo převodem na bankovní účet.

Velmi často žadatel žádá o vyplacení finančních prostředků převodem na účet. Nelze jednoznačně posoudit, která z těchto dvou variant je výhodnější. Každá má své pro a proti. Jedni dávají přednost té a jiný zase oné. Spousta nebankovních společností poskytuje půjčky s okamžitým vyplacením. Vyplníte si formulář (třeba na internetu) a pracovník společnosti se s vámi spojí. Dohodne si s vámi všechny podmínky, včetně způsobu výplaty. Jiné společnosti zase mají pevně stanoveno, jakým způsobem bude platba půjčky proveden. Někteří dokonce zasílají peníze poštovní složenkou. Jiní zase upřednostňují vyplacení peněz přímo u vás doma, při podpisu smlouvy. Existují však i půjčky, kdy si vyplníte formulář a bude s vámi dohodnuta schůzku na některé z jejich poboček, kde bude sepsána smlouva a peníze vám budou předány tam. Většina se ale provádí převodem na váš bankovní účet.

Do žádosti uvedete číslo vašeho účtu, a pokud poskytovatel půjčky vaši žádost schválí, zašle peněžní prostředky na vámi uvedený účet. Zde záleží na tom, u které konrétní banky je veden váš účet. Pokud je vaše banka totožná s bankou poskytovatele, můžete mít peníze připsány téměř okamžitě. Proto existují půjčky do 5 minut. Zjednodušeně řečeno, peníze se vám připíšou do pěti minut na váš účet. Ten, kdo má účet u jiné bankovní instituce, musí počítat s určitou časovou prodlevou. Ale i tak by měly být peníze přičteny během několika dnů (max. 1-2 pracovní dny). Navíc se k tomuto způsobu vyplácení peněz využívá u půjček při žádosti o vyšší sumu peněz.

Platby těmito způsoby jsou spojovány nejen s výplatou peněz, ale i se splátkami. Dlužník může splácet věřiteli několika způsoby. V hotovosti do rukou konkrétního výběrčího, který bude chodit k vám domů pro splátky (týdenní či měsíční). Poštovní poukázkou, nebo popřípadě příkazem v bance (jež lze sjednat i přes internetové bankovnictví). Někdo to také řeší přímým vkladem na přepážce v bance, u níž je veden účet poskytovatele (věřitele).

Každý způsob má něco do sebe a záleží čistě na vašem rozhodnutí, co zvolíte. Tedy pokud to nemá společnost pevně nastaveno. U splátek to závisí také na domluvě s věřitelem, ale někdy mohou nastat situace, kdy budete ve “skluzu se splátkou” a musíte platbu co nejrychleji dorovnat. Pak jedině zbývá rychlý vklad na účet věřitele na přepážce (pokladně) banky, díky čemuž se splátka přičte na věřitelům účet okamžitě.


Chcete získat hotovostní půjčku nebo raději preferujete bankovní převod? V obou případech Vám s nalezením rychlého úvěru pomůže naše bezplatná burza půjček. Nachází se přímo na tomto webu a umožňuje zdarma vložit inzerát, který uvidí nespočet soukromých věřitelů a nebankovních institucí. Ti následně na Váš zájem o půjčku mohou reagovat nabídkou svých služeb. Neváhejte proto a podejte si inzerát ještě dnes!

 

Napsat komentář