Myslete na Sv. Valentýna – v Bille, Albertu, Penny; Lidl navíc lehce voní Asií

 

V neděli máme Sv. Valentýna, je to takový svátek lásky, prostě všech lidí co se mají rádi a tak mi to nedá, abych tu svoji rodinku alespoň něčím dobrým k snědku nepotěšila. Vidím to na nepečený moučník s čerstvými jahodami, ten prostě nikdy nezklame a u dětí slaví největší úspěch. Manžel samozřejmě dostane i bonus navíc, sklenka dobrého kvalitního vína určitě přijde k chuti. Takže kam se vydat pro suroviny? Chci kvalitní čerstvé zboží za odpovídající cenu.

Valentýnské menu z Billy

Hned ráno jsem se vypravila do Billy, rozhodnuta zde nakoupit hlavní víkendové potraviny. V Bille mají vždy nádhernou zeleninu a ovoce, vzala jsem ředkvičky po 7 Kč (já se vždycky divím, jak ty scvrklé zvadlé svazky, které často vidím v jiných obchodech, vůbec může někdo kupovat), bude z nich pomazánka k snídani, dále jednu brokolici za 17 Kč, avokádo za 27 (udělám guacamole na večer k vínu s kukuřičnými chipsy – ty mají výborné v Lidlu jen za 17 a hlavně bez jakékoli chemie, jen kukuřice a sůl), pomeranče na šťávu 1,5 kg za 35, banány po 27, nádherné jablka gala 1 kg taky za 35, mají výbornou chuť, ale musí být studená. Málem jsem zapomněla na jahody, kvůli nim jsem tu šla, takže celou bedýnku za stovku, je jich kilo, na dort to bude stačit. V uzeninách jsem našla paštiku s brusinkami, má Valentýnskou úpravu, je v krabičce ve tvaru srdce, krásná na pohled, jen za 25 Kč, tak ji mám pro svého miláčka schovanou. Snad mu bude chutnat, děti paštiku velice nerady. A ještě láhev bublinek, měli ve slevě Bohemia sekt po stokoruně. K tomu pár druhů sýrů, a Hellmann´s tatarku i majonézu, opět jsem ušetřila, krůtí maso k obědu za 170 Kč a zmrzlinu Carte d´Or o polovinu levnější. Půl hodina času a bylo nakoupeno.

V Lidlu máme Asii

Lidl jsem jako již tradičně nemohla vynechat, mají tu taky plno Valentýnských dobrot, ale i několik ingrediencí nezbytných pro asijskou kuchyni. Vzala jsem pita chleba za 40, i indický chleba naan za 30, jsou trvanlivé a vždycky se můžou hodit. Dále instantní čínské nudle po 30, balíček nudlí do wooku za dvacku a zkusím nově pohankové soba nudle, ty jsou za 30, no nevím co na ně budou mojí milí říkat. Opět spoustu hotových omáček různých příchutí zhruba po 40 Kč, levné koření, sojovka, rýžový ocet i olej. Nakonec jsem na tu hromadu v košíku vložila jednu kachnu, je chlazená za 75 Kč kilo a bude v medové úpravě s jasmínovou rýží, té mám celý plátěný dvoukilový pytlík jen za 120.

Zajíci už jsou v Kauflandu

Albert jsem tentokrát jen tak přeběhla, doplnila jsem si zásoby koření z Avokáda, jsou po deseti za sáček. Těstoviny adriana za 25, olivy Franz Josef plechovku po dvaceti, taky tuňáka opět za 30 Kč. A kávu Jacobs, rozpustnou jen za 80 Kč. Potom jogurty, tentokrát je ovládla jogobella s nádhernou cenou 7 Kč za kus. V Kauflandu jsou už plně připraveni na jaro, čokoládoví zajíci všech velikostí jsou vyrovnáni přesně do pravého úhlu jako vojáci v řadě. Já mám ale ještě pořád v paměti zimu, je přeci únor, takže toto zboží prozatím uniká mému zájmu.

Já už se těším na víkend, a vy víte čím potěšíte svoje milé?

Vaše Anka

Napsat komentář