Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Každé počátky podnikání jsou spojeny s nemalými náklady. O tom vám jakýkoli drobný živnostník řekne své. I když vám na živnostenském úřadě vaši podnikatelskou činnost přiklepnou, není ještě zdaleka vyhráno. Abyste mohli začít, musíte mít k dispozici potřebné prostory a vybavení. A to není právě levná záležitost. Sice do jisté míry záleží na tom, v čem chcete vlastně podnikat, ale pokud nemáte dostatečný počáteční kapitál, firmu prostě nerozjedete. Pokud jste vyčerpali všechny vlastní zdroje a na pomoc od rodiny se nemůžete spolehnout, pak přichází na řadu půjčka. Nemusí hned jít o miliony korun, kolikrát i několik desítek či stovek tisíc dokáže zázraky. Také je třeba uvážit, nakolik se chcete zadlužit. Jít do velkého rizika se také nemusí vyplatit. Špatně odhadnete situaci na trhu, nabídka převýší poptávku, zakázky nebudou a tím pádem jsou i vaše příjmy v nedohlednu. Co pak? Proto než si sjednáte jakoukoli půjčku, vezměte do ruky papír a tužku a jednoduše počítejte. Jasná čísla a rozumné uvažování vás dovede na tu správnou cestu. Promyslete, v jaké výši dokážete měsíčně utáhnout splátky, a podle toho zvolte vhodný typ půjčky. Myslete i na úroky a dobu splatnosti, abyste za půjčku nemuseli platit víc, než je nezbytně nutné.

Chci malou půjčku

Půjčky pro čerstvé podnikatele

Jako začínající podnikatel s čerstvým živnostenským listem v kapse nemáte právě ideální postavení na úvěrovém trhu. Některé společnosti se doslova takovým klientům vyhýbají, jelikož míra rizika jim připadá příliš vysoká. Jestliže se rozhodnete pro půjčku u banky, musíte mít dokonale propracovaný byznys plán a předložit podnikatelský záměr. Pokud banku osloví, možná vám finančně vypomůže. Avšak tento typ půjčky jen těžko odpovídá potřebám drobných malých podnikatelů, kteří velmi často začínají jen v domácích podmínkách a půjčku potřebují na počáteční pokrytí nákladů spojených třeba s koupí nezbytného materiálu, zařízení, apod. Sice i jako OSVČ si můžete vzít jakoukoli běžnou půjčku od banky, ale ta bude mít zcela jiné podmínky než klasická půjčka pro podnikatele. Proto je třeba uvážit, nakolik se vám taková půjčka vyplatí. Kromě toho nezapomeňte, že jakákoli bankovní půjčka podléhá standardním podmínkám, takže si vás nejprve řádně prolustrují v registrech dlužníků a budou chtít doložit příjmy. A právě ty u začínajících podnikatelů bývají velmi často kamenem úrazu. Nemáte-li tedy patřičnou finanční historii, jen stěží s žádostí o půjčku v bance uspějete. Daleko lepší možnosti se vám ale otevírají v nebankovním sektoru, kde si půjčku můžete sjednat podstatně rychleji a snadněji.

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy větší vstřícností k žadatelům a nemají tak striktní podmínky jako banky. Pro své klienty mají daleko větší pochopení a snaží se jim všemožně pomoci. Proto také existuje speciální sekce nebankovních půjček pro podnikatele, která dokáže akceptovat i drobné živnostníky na začátku jejich činnosti. Z toho důvodu také nevyžadují doložení příjmu nebo prokázání bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu či pojišťovně. Nebankovní společnosti přistupují ke každému žadateli jednotlivě a snaží se zohlednit jeho individuální možnosti a potřeby. To znamená, že zde s půjčkou uspějí i žadatelé se záznamem v registru dlužníků nebo lidé, kteří vstupem do podnikatelské sféry byly nějakou dobu v evidenci úřadu práce nebo na sociálních dávkách a tudíž třeba z tohoto důvodu nemohou doložit odpovídající příjmy. Kromě toho je možno u nebankovní společnosti sjednat i běžnou spotřebitelskou půjčku, která není nijak vázána na účely podnikání a peněžní prostředky tak lze využít na cokoli. Takové půjčky se možná hodí v případě, kdy si potřebujete půjčit rychle jen prát tisícovek.

Chci velkou půjčku

Malá nebankovní online půjčka

Jako začínající podnikatel si můžete sjednat půjčku v jakékoli výši. Můžete si půjčit několik milionů stejně jako pár tisícovek. Samozřejmě, že dle výše požadované částky se budou odvíjet i podmínky splácení a rychlost vyřízení. V mnoha případech si řada podnikatelů  vystačí jen s několika desítkami tisíc korun, které jim doslova vytrhnou trn z paty. Důležité je, že peníze mají ihned k dispozici. Tím pádem mohou okamžitě financovat nezbytné počáteční náklady a okamžitě se pustit do podnikatelské činnosti. Když budou zakázky a budete vydělávat, hravě takovu půjčku splatíte. To znamená, že i jako podnikatel si můžete sjednat jakoukoli nebankovní půjčku, která bude mít pro vás odpovídající výši úrokové sazby  a požadovanou dobu splatnosti. S výběrem vhodné půjčky vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček na internetu, kde si lze vzájemně porovnat podmínky, za jakých bankovní a i nebankovní poskytovatelé půjčky nabízí. Jakmile jednu z nich vyberete, žádost podáte přímo na webu dané společnosti. Vyplníte jen krátký formulář, ten odešlete a o vše ostatní se postará plně automatizovaný systém. Během několika málo minut vaši žádost vyhodnotí a je-li půjčka schválen obdržíte SMS zprávu s kódem. Ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně poté peníze ihned odchází na vámi zvolený bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. U rychlé online půjčky nemusíte skenovat žádné doklady a některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků.

Malé půjčky jsou zpravidla k dispozici i podnikatelům po dobu 24 hodin 7 dní v týdnu na internetu. To znamená, že jejich služby lze využít v jakékoli finanční tísni, která by případně bránila úspěšnému podnikání.