Lidl: italský týden a sladkosti za vysvědčení, řízky z Alberta

Koukám na kalendář, poslední lednový týden a já už zase přemýšlím, čím v následujících dnech tu moji rodinnou smečku nakrmit. Mláďata školou povinná i nepovinná donesou výsledky své půlroční práce, takže by to chtělo i nějakou sladkou odměnu. Prolítla jsem očima co nám naše milé obchůdky připravili a hitem týdne se opět stává obchodní řetězec Lídl. Ten prostě nezklame.

Italské slunce prohřálo regály v Lídlu

Samozřejmě, že italské nabídce nemůžu nikdy odolat. Do nejbližší prodejny jsem se vypravila co nejdříve, abych ulovila vše, co jen alespoň trochu připomíná italský jídelníček. Hned u vchodu se na mě smál kilogramový balík špaget jen za 30 a k tomu bylo na výběr ze 4 druhů různých těstovinových omáček, taktéž za 30 Kč. Pobrala jsem z každé jednu a o 4 večeře je postaráno. Nejvíc se těším na tu s riccotou a rajčaty a ovčím sýrem provoletta… Už teď mi tečou sliny. U chladícího pultu jsem to vzala hned z kraje – pár sýrů, hlavně grana padano jen za 60 Kč, mozarellu, mascarpone, gorgonzolu už mi prodali, tak smůla. Nějaký salám – mortadellu, prosciutto crudo taky za 60 Kč, dva balíčky chlazených těstovin po 20ti koruně. A teď přišlo na řadu něco sladkého, hledám tiramisu, bohužel, opět prodáno, za 50 Kč no nekupte to. Takže jsem vzala co na mě zbylo, říkám si, že je potřeba děti povzbudit do dalšího školního snažení – dostanou tiramisu, dva kelímky po 35 Kč, klasické i s jahodama, moc dobré jogurty po 12 . Croissanty s nutelou, deset kusů za 60 Kč. Sušenky, oplatky, mražená pizza, barevné těstoviny, gnocci, různá pesta… no už to dál vyjmenovávat nebudu, koš byl plný, já maximálně spokojená, hlavně s cenou, která mi vždy připomíná otřelý slogan – kvalita za rozumnou cenu. Jen těch lidí tam mohlo být méně, ale není se čemu divit, prostě je to boj.

Zbývajícím obchodům vládne typický leden

Všude jinde jen klasika jako vždy. Ještě si skočím do Billy pro trvanlivé mléko, mají Madetu za 10, slunečnicový olej po 22 a fakt moc dobrý juice Granini, co máme všichni rádi za 30. V Albertu to vidím ještě na kuřecí maso (asi budou řízky a z kuřecího jsou vždy měkké a nikdo mi nebude řízkem mlátit o talířek, že je to jak podešev), to mají za 100, prostě jeden oběd pro nás. A ještě krabičku rýže, taky jen za dvacku i brambory jsou o něco levnější. Ještě tam vezmu i ovoce a zeleninu a chystám se na pytel pomerančů na juice jen za 40 a je toho kilo a půl a určitě lepší než z krabice.

Tímto mám o rodinku s jídlem až do neděle postaráno. A co vy, už jste byli v Lídlu?

Vaše Anka

Napsat komentář