Konsolidace půjček pro důchodce

konsolidace-pujcek-pro-duchodce

Nahromadilo se vám více půjček najednou a vy už zoufale nevíte jak se ve splátkách zorientovat? Jestliže vám naskakuje penále za opožděnou platbu, je možná nejvyšší čas se situací něco udělat. Jedním z možných kroků je právě konsolidace půjček, kdy si jednotlivé úvěry sloučíte do jednoho a ten budete splácet jedinou měsíční splátkou. Ta bude podstatně nižší a nebude tolik zatěžovat váš rozpočet. Ušetříte také spoustu peněz na poplatcích, které zahrnují jednak poplatek za samotnou transakci splátky a dále poplatek za vedení úvěrového účtu. Sjednání konsolidace půjček je zcela zdarma a můžete ji kdykoli v plné výši nebo jen částečně předčasně splatit. I při konsolidaci půjček máte možnost získat dodatečné finanční prostředky na cokoliv. Nabídku konsolidace úvěrů naleznete jak u bankovních domů, tak i u soukromých společností. Samozřejmě, že každá firma nabízí jiné podmínky, proto je dobré se nejprve s nimi seznámit a poté jednu z nich vybrat.  V případě bankovní konsolidace narazíte možná na delší administrativní proces, protože banky si své klienty více prověřují. Zato u soukromých společností bez problému uspějete i s případným záznamem v registru dlužníků, kde se často ocitnete ani nevíte jak. K tomu stačí se jen někdy opozdit se splátkou a máte evidenci na další 4 roky zajištěnou.  

Nebankovní konsolidace

Podat žádost o konsolidaci úvěrů u nebankovní společnosti je nejefektivnějším a nejrychlejším řešením vašich dluhů. Žádost je možno podat na internetu a zde si i pomocí kalkulačky konsolidace půjček porovnáte sazbu refinancovaného úvěru. Pro soukromé firmy ani případná exekuce není překážkou. K žádosti stačí doložit pouze vaše příjmy, např. důchod a doložit smlouvy k půjčkám jež čerpáte. Seniorům a osobám starších 65 let jsou většinou poskytovány nižší úvěry na kratší dobu, a z tohoto důvodu je i celá konsolidace daleko jednodušší. Vše můžete vyřídit během dne.

I pro důchodce je možná konsolidace půjček

Jestliže jste již v důchodovém věku a splácíte více půjček nebo spotřebitelských úvěrů, bylo by pro vás rozhodně chybou konsolidaci nevyužít. Ta vám zpřehlední celou finanční situaci a ještě na ni ušetříte. Pokud vám důchod chodí pravidelně na bankovní účet, získáváte tím pro banku vysokou bonitu a určitě vám nabídne velmi výhodné podmínky refinancování. Rovněž pro soukromé společnosti jste klientem s vždy lehce prokazatelným příjmem, stačí doložit důchodový výměr a firma vám může po zvážení nabídnout i zcela individuální podmínky konsolidace půjček. Proto neváhejte a určitě této přednosti využijte.

Napsat komentář