Jak se liší online půjčka od klasického úvěru?

Potřebujete si rychle půjčit peníze? Bankovní konto je na nule a z peněženky jste vysypali poslední drobné? Taková situace v dnešní době zasáhne kdekoho a nemusí se hned jednat o jedince na okraji sociálních vrstev společnosti. I jedna neuvážená investice vás může připravit o veškerý majetek. Ovšem daleko častěji se lidé potýkají s běžnými finančními problémy, které jsou na denním pořádku. Pokud nemáte v zásobě dostatečně velkou železnou zásobu, může jakýkoli nenadálý výdaj pěkně rozhodit zaběhnutý domácí rozpočet. Jak potom ale vyjít s penězi? Velmi efektivní řešení se nabízí v podobě finanční půjčky, která rychle dodá chybějící peněžní prostředky. Jakmile se rozhlédnete po nabídce trhu, záhy zjistíte, kolik existuje bankovních i nebankovních úvěrových produktů. Navzájem se liší nejen svými podmínkami, úrokovou sazbou, dobou splatnosti, ale i způsobem, jakým si můžete půjčit peníze. Nemáte-li čas na složité vyřizování bankovní půjčky a nedostatek financí je skutečně akutní, je dobré sáhnout rovnou po nebankovním produktu. Ten zpravidla neklade na žadatele tak vysoké nároky a půjčku vyřídíte jedna dvě. Pokud si vystačíte s několika tisícovkami, můžete si okamžitě sjednat půjčku online. Chcete-li investovat do bydlení nebo začít podnikat, možná bude vhodnější klasický úvěr od banky.

Bankovní půjčka pro dlouhodobou investici

O půjčkách slyšíte všude kolem sebe a mnohdy vám v paměti utkví nejeden reklamní slogan slibující nízké úroky nebo půjčku zadarmo. Jednotlivé finanční společnosti se snaží obstát v tvrdé konkurenci, a tak neustále usilují o přízeň svých zákazníků. Často pak mezi lidmi vznikají různé mýty a dohady týkající se výhodnosti konkrétních půjček. Pokud si chcete půjčit peníze, musíte vždy vycházet z toho, jakou částku vlastně potřebujete a co chcete získanými peněžními prostředky financovat. Každé situaci v životě odpovídá jiný typ půjčky. Když vám schází pár drobných do výplaty, nemělo by žádný smysl kvůli tomu hned vyřizovat úvěr v řádu několika stovek tisíc korun. Všeobecně se dá říci, že pro dlouhodobou investici je vhodná klasická bankovní půjčka, naproti tomu krátkodobý nedostatek financí lépe pokryje rychlá nebankovní online půjčka. Zkrátka, každý typ půjčky má svá pro a proti.

U bankovní půjčky se musíte již předem obrnit značnou dávkou trpělivosti a počítat s velkou administrativní zátěží. Bankovní úředník si každého žadatele nejprve proklepne v registru dlužníků a teprve na základě získaných informací můžete postoupit o další krok. Ten obnáší doložení vašich příjmů a poskytnutí co největší záruky splacení. Pokud se jedná o opravdu velkou půjčku, ručení nemovitostí se zpravidla nevyhnete. Jestliže žádáte o malý úvěr, může být zajištěn ručitelem, tedy další osobou, která se stane spolužadatelem o půjčku. Vzhledem k tomu, že jsou podmínky pro získání bankovní půjčky velmi náročné, mnoho žadatelů odchází z banky s nepořízenou. V takovém případě se nabízí možnost půjčky u nebankovní společnosti, kde jsou ke klientům více benevolentní a za určitých okolností zohlední i vaše individuální možnosti.

Online půjčka bez papírů

Promyšlené dlouhodobé investice, které hravě pokryjete půjčkou, jsou sice ideálním řešením, ale v případě momentálního nedostatku financí vám příliš mnoho nepomohou. Pokud vás náhle zaskočí nenadálý výdaj a počítáte v peněžence každou korunu, potřebujete peníze hned teď, a ne až za týden. Pro tyto případy je právě určena rychlá online půjčka nebo také mikropůjčka od nebankovní společnosti. Jelikož se jedná většinou o menší částky peněz v řádu tisícovky, sjednáte si takovou půjčku bez jakékoli administrativy jen na internetu. Online půjčky se sice obejdou bez ručitele, ale na druhou stranu je riziko poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Je tedy jen na vašem uvážení, zda se vám v danou chvíli rychlá půjčka vyplatí či nikoli.

Rozsáhlou nabídku online půjček naleznete u řady velkých certifikovaných nebankovních společností, které poskytují půjčky s férovými podmínkami. Stačí si jen vybrat. Jednou z možností je například společnost CoolCredit, jejíž finanční služby se mohou pro vás stát pohotovým řešením jakékoli finanční krize. Zde si kompletně celou půjčku sjednáte jen v elektronické podobě bez jakéhokoli papírování a po schválení žádosti jsou peníze okamžitě převedeny na váš bankovní účet. V případě, že nemáte momentálně účet v bance k dispozici, existují dokonce i online půjčky, které vám vyplatí peníze rovnou v hotovosti. Vždy si můžete tedy vybrat půjčku přesně podle svých aktuálních potřeb.

Ať už si vyberete malou nebo velkou půjčku, mějte na paměti, že každá půjčka je závazek, který musíte jednoho dne splatit. Proto se nikdy nezadlužujte nad rámec svých možností a důsledně dodržujte zásady zodpovědného půjčování.