Češi si stále doma odkládají peníze do úkrytu

 

Žijeme v moderní době, kdy téměř veškeré platby probíhají prostřednictvím elektronických transakcí, máme bankovní účty, online bankovnictví v mobilním telefonu, vlastníme bezkontaktní kartu, a přesto někteří lidé mají větší pocit jistoty, pokud drží peníze v ruce. Co je k tomu vede? Bankomaty naleznete na každém rohu, už i malí obchodníci se snaží přijímat platby kartou, ale pořád se najde část lidské populace, která je k plastové kartičce nedůvěřivá.  V oblasti financí jsou zejména senioři nejvíce konzervativní skupinou obyvatel a často ani nevlastní bankovní účet. Naopak lidé středního věku, žijící ve velkých městech, jsou více zvyklí platit kartami, a tak u sebe ani větší sumu v hotovosti nemají. Ovšem pořád si každý druhý Čech střádá doma peníze tzv. do slamníku. Z posledních statistických průzkumů vyplynulo, že v průměru mají Češi doma odloženo více jak osm tisíc korun a každý šestý člověk má ve svém tajném úkrytu schováno více jak deset tisíc. A to byste nevěřili, jak jsou Češi vynalézaví ohledně míst kam peníze schovat.

Kde jsou peníze nejvíce v bezpečí?

Od pradávna se lidé snažili najít pro našetřené peníze nejbezpečnější místo, a tak je tradičně schovávali pod polštář a nebo pod matraci, aby mohli spokojeně prospat celou noc. Tento model dokonce v některých domácnostech přetrvává dodnes, avšak jaká přináší rizika už nikdo nedomýšlí. Pokud ztratíte platební kartu, jednoduše ji ve své bance zablokujete a účet vám nikdo nevybere. Jestliže přijdete o peněženku plnou peněz, budete mít velké štěstí, když se vám vrátí alespoň doklady, ale peníze s největší pravděpodobností už nikdy neuvidíte. Stejně tak dopadnete v případě cizí nezvané návštěvy ve vašem bytě. Pravděpodobnost, že se někdo ve virtuálním světě nabourá do vašeho online bankovnictví a odsaje vám konto, je mnohonásobně nižší, než ukradená hotovost.

Máte finanční rezervu?

Některé rodinné výdaje nelze předvídat, a proto by měla mít každá rodina vytvořenu určitou finanční rezervu. Podle finančních analytiků má její výše dosahovat minimálně třech platů. Pro mnoho lidí je však zcela nereálné takové částky dosáhnout, jelikož není z čeho šetřit. Náklady na bydlení a základní životní potřeby jsou natolik vysoké, že jim doslova spolykají každou výplatu. Proto každý nečekaný výdaj je nad rámec měsíčního rozpočtu a přichází na řadu půjčka. Za těchto okolností je mimo jiné efektivním řešením rychlá nebankovní půjčka od certifikované společnosti. Okamžitou finanční výpomoc vám během chvilky zajistí například půjčka z trafiky, kterou si sjednáte bez jakéhokoli papírování jen v prostředí internetu. Po schválení žádosti se můžete ihned vydat do nejbližší trafiky pro peníze.  

Požádat o rychlou půjčku v hotovosti »   

Určitě znáte heslo “halíře dělají talíře”, a tak můžete každý měsíc odkládat libovolnou částku na spořící účet do banky a nebo investovat do podílových fondů. Výnosnost těchto finančních nástrojů je různorodá, ale v každém případě dojde ke zhodnocení vložené částky. Záleží také na tom, jak dlouhou dobu si pro budování rezervy zvolíte, abyste získali požadovanou sumu.

Sjednat půjčku

 

V úkrytech vynalézavost Čechů nezná mezí

Kam byste si nejlépe schovali těžce naspořené peníze, aby je nikdo nenašel? Každého jako první napadne trezor a je pravda, že je i součástí některých českých domácností. Pro většinu Čechů je nejbezpečnějším místem peněženka, jelikož chtějí mít peníze neustále při sobě a pod kontrolou. Dalšími častými úkryty je nábytek, skříň, knihovna, konkrétní kniha, ložní prádlo. V kuchyni si lidé schovávají peníze do hrnečku, pod talíř či do hrnce a jsou i tací, kteří si skrýš vyrobí přímo v septiku. A kam peníze odkládáte vy, na bankovní účet nebo pod polštář?

Napsat komentář