Blesk peněženka: recenze a zkušenosti

Blesk peněženka

Blesk peněženka je anonymní platební karta, kterou koupíte v každé trafice, ve které prodávají i noviny Blesk. Čtenářům tohoto webu je karta známá díky ohromně rychlým převodům peněz v rámci speciální půjčky na Blesk peněženku. My se zde nebudeme zabývat půjčkou, ale na následujících řádcích si společně kartu blíže představíme a podíváme se, co vlastně umí.

Pořízení Blesk peněženky a její aktivace

Kartu si můžete objednat na internetu, mnohem rychlejší je ovšem zajít do nejbližší trafiky. Zde řeknete, že chcete Blesk peněženku nebo Blesk platební kartu, obsluha již bude vědět. Na místě zaplatíte 125 Kč a budete odcházet s útlou obálkou obsahující samotnou kartu.

Obal Blesk peněženky
Obal Blesk peněženky

Nyní máte v rukou platební kartu, ale neznáte k ní PIN. Ten si zvolíte během aktivace. Ze svého mobilního telefonu zavolejte na číslo 267 197 097, kde vás uvítá hlasový automat. Postupně na svém mobilu zadáte několik čísel, která jsou uvnitř obálky s kartou. Dále si během hovoru zvolíte svůj PIN. Přibližně za 3 minuty je vše hotovo a karta je aktivní. Za zmínku stojí, že do této chvíle dosud nikde neuvádíte své jméno a příjmení nebo jiný osobní údaj.

Volitelná aktivace výběrů z bankomatu

Karta je již plně funkční pro internetové transakce a platby v obchodě u terminálu. Pokud chcete peníze i vybírat z bankomatu, opět zavolejte na 267 197 097. Tentokrát v hlasovém menu zvolte Aktivace výběru hotovosti z bankomatů v ČR. Budete spojeni s operátorkou, které potvrdíte, že službu chcete aktivovat . V tuto chvíli již karta vyžaduje sdělení vašeho jména a adresy. Nedochází ovšem k žádné zdlouhavé kontrole, a proto buď operátorce nadiktujte potřebné údaje nebo se ještě před hovorem zaregistrujte na bleskpenezenka.cz a vyplňte stručný formulář. Ostatně registraci na zmíněném webu doporučujeme tak jako tak (ať už s uvedením osobních údajů nebo bez nich), protože zde naleznete výpis vašich aktuálních transakcí, aktuální zůstatek a další užitečné informace.

Webové rozhraní Blesk peněženky
Webové rozhraní Blesk peněženky

Poplatky

Nic není zadarmo, ale Blesk peněženka je v oblasti poplatků poměrně rozumná. Jak už víme, její koupě je za 125 Kč. Všemožné aktivace jsou zdarma, jen povolení výběrů z bankomatu stojí 25 Kč. Nic neplatíte za transakce u obchodníků nebo na internetu. Dobití Blesk peněženky, ať už převodem z účtu, platební kartou nebo na terminálu Sazky, vychází na 25 Kč. Každý výběr z bankomatu strhne 30 Kč. To byly ty nejdůležitější poplatky, jejich úplný výčet najdete v ceníku.

Reálné testování

Blesk peněženku jsme poctivě otestovali. V pořádku se nám zdařila platba v obchodě, na internetu i výběr peněz z bankomat proběhl bez potíží. Vše tedy skutečně funguje tak, jak je slibováno. Ostatně za projektem stojí silná společnost – noviny Blesk. Líbí se nám přehledný výpis provedených transakcí v internetovém prostředí.

Blesk peněženka
Blesk peněženka

Zhodnocení

Blesk peněženka je velmi užitečná služba. Skutečně stačí navštívit nejbližší trafiku, zavolat na aktivační číslo a za 10 minut disponujete plně funkční platební kartou, která není nijak svázaná s Vaším bankovním účtem (dokonce klidně ani nemusíte mít účet v bance). Drobnou vadou na kráse jsou poplatky spojené s výběrem z bankomatu. Je proto vhodné vybírat co nejméně často (a co největší částky). Naopak příjemně potěší, že platby u obchodníků jsou zdarma. Pokud tedy nepotřebujete hotovost, vychází Blesk peněženka na příjemných 0 Kč měsíčně.

Hledáte rychlou půjčku na Blesk peněženku? Máme pro Vás takovou. Přečtěte si, jak získat úvěr, který z bankomatu vyberete za pár minut, po jeho vyplacení.

15 komentářů k “Blesk peněženka: recenze a zkušenosti

Napsat komentář