Nemoc si nevybírá a většinou přichází v nejméně vhodnou chvíli. Nejednoho člověka dokáže pěkně zaskočit a rozhodit mu všechny plány. Nejenže vás uvězní do stěn domova, ale také vám zabrání vykonávat svoji práci. Týdenní nemoc zpravidla jen tak někoho finančně nevykolejí, ale celý měsíc, dva či více, to už může být citelně znát. Jak se v takovém případě projeví nemoc na vaší výplatní pásce? Jakmile člověk onemocní a není schopný plně vykonávat svoji práci, má jako zaměstnanec nárok na náhradu mzdy nebo platu a to za předpokladu, že splňuje podmínky výplaty nemocenské. Náhrada mzdy však zdaleka neodpovídá plné výši platu, takže v každém případě nastane propad v rodinném rozpočtu. Výše finančního zajištění odpovídá tomu, jak dlouho léčba potrvá. Pokud vás zastihne jen malá viróza, většinou jste do čtrnácti dnů jako rybička a můžete se znovu vrhnout s plnou vervou do pracovního procesu. Avšak léčba po úrazu či nějaká vážnější nemoc prodloužená o pobyt v nemocnici může trvat nepříjemně dlouho. Když se dozvíte o závažnosti svého onemocnění, začíná pro vás doba otazníků a nejistot. Pravidelné složenky s nájmem se navýší o doplatek za léky či další nezbytné položky. První období možná úspěšně překlenete s úsporami, ale ani konto v bance není bezedné. Úbytek financí vás nakonec dovede k myšlence, že by bylo nejlepší sjednat si půjčku. Avšak v tu chvíli vám zároveň vyvstane na mysli otázka: Půjčí někdo lidem na neschopence? Pojďme si to objasnit.
Nemoc přináší menší příjmy
Co znamená přesně pojem pracovní neschopnost? Odborný výklad nám říká, že osoba v pracovní neschopnosti není schopna ze zdravotních důvodů vykonávat pracovní činnost ve svém zaměstnání. Tím tedy zaměstnanec nepřichází o své pracovní místo a po návratu do práce zase pokračuje na stejné pozici. Avšak pracovní neschopnost vás může vyřadit z práce na různě dlouhou dobu. Dlouhodobá neschopenka vás tak může dostat až do finanční tísně. Optimálním řešením může být rychlá půjčka, kterou lze u některých finančních subjektů velmi snadno získat.
Pokud kvůli nemoci zůstanete doma, první tři dny nedostanete od zaměstnavatele zaplaceno vůbec nic. Při nemoci trvající dva týdny pak obdržíte náhradu mzdy za pracovní dny a od 15. dne vám potom začnou vyplácet nemocenskou. Výše částky, která vám v nemoci záleží závisí na vašich příjmech v posledních třech kalendářních měsících. Avšak počítejte s tím, že nebude nijak vysoká. Nastavený rozpočet dokáže pěkně osekat.
Možná vás napadne, že po dobu nemoci ušetříte za dopravu, obědy a tak podobně, ale zase na druhou stranu vydáte peníze za doplatky za léky, případně další potřebné doplňky stravy. Přestože se nemocenská vyplácí i za víkendové dny, budete-li stonat více jak měsíc či dva, nemoc může rozpočet domácnosti pěkně nabourat. Málokdo má takovou částku, aby bez problému vyšel jen z úspor.
Půjčka pro lidi na neschopence
Určitým řešením v tíživé finanční tísni může být rychlá půjčka. Pokud se pro ni vydáte do banky, pravděpodobně narazíte na problém s doložením příjmu, nebo se záznamem v registru dlužníků. Neschválená půjčka v bance není ojedinělým případem, obzvlášť pokud jste na nemocenské. Tím však nemusí být vaše cesta k potřebným financím u konce. Ještě je tu nebankovní sféra, kde jsou k lidem poněkud benevolentnější.
Nebankovní společnosti mají zpravidla větší pochopení pro tíživou situaci svých klientů, a tak je nezatěžují zbytečným papírováním. K vyřízení nebankovní půjčky kolikrát stačí jen občanský průkaz, mobilní telefon a účet v bance. Ani ten však není nezbytností. Některé společnosti vám vyplatí peníze přímo na ruku.
Nebankovní společnosti mají mezi svými finančními produkty například půjčku bez doložení příjmu. Ta je vhodná pro lidi na neschopence, kteří potřebují rychlou a snadnou půjčku. Nemusíte se obávat žádných poplatků nebo skrytých nákladů, všechno je transparentní a upřímné. Půjčka je bezúčelová, takže ji můžete použít na cokoli.
Rychlá online půjčka bez doložení příjmu
Velkou výhodou nebankovních půjček je i to, že ji sjednáte jen v prostředí internetu. Nemusíte nikam chodit na pobočku, takže si půjčku zařídíte i doma v teple v lůžku. Než se pro nějakou půjčku rozhodnete, nejprve si prostřednictvím online srovnávače půjček najděte nejvhodnější finanční produkt. Porovnejte podmínky, za kterých společnosti půjčky nabízí a teprve poté se pro jednu z nich rozhodněte.
Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách dané společnosti. Vyplníte jednoduchý online formulář, odešlete a následně jste obratem SMSkou či e-mailem informováni o schválení půjčky. Potvrdíte už jen vyplacení částky na účet či v hotovosti a peníze tak máte k dispozici. Rychlá online půjčka se nezabývá doložením příjmu, často ani nenahlíží do registru dlužníků, takže je zcela na vašem uvážení, jak budete schopni půjčku splatit do budoucna.
Nebankovní společnosti přihlíží k individuálním možnostem každého klienta, tudíž si měsíční splátky a dobu splácení můžete vyjednat podle svých aktuálních potřeb a podmínek, které vám nejvíce vyhovují. Rychlou online půjčku si můžete sjednat i o víkendu, takže s její pomocí se nemusíte ani ve dnech volna ocitnout ve finanční tísni.
Rychlá online půjčka je tedy snadno dostupná i pro lidi na neschopence, kteří s její pomocí dokážou snadno překlenout nenadálý výpadek finančního příjmu. Až se vrátíte zpátky do práce, vše se znovu dostane do starých zajetých kolejí a vy půjčku bez problému splatíte. Když budete zase v plném zdraví, všechno půjde mnohem líp.